Nogi Stonogi
Pudełko wymiary
13 x 13 x 4 cm
13 x 13 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
5.99
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Egmont
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra dla dzieci (Children's Game)
Pozycja na BGG
13264
Ocena na BGG
5.99/10 na 168 głosy
Nazwa oryginalna
Pantolino
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 4 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 10 do 10 min.
Rok premiery
2011
Rok wydania
2020
Autor
Klaus Kreowski
Nazwa oryginalna
Pantolino
Ocena na BGG
6.00
Pozycja na BGG
12265
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
*4 kostki
*4 płytki stanowiące początek stonóg
*15 płytek z butami
*instrukcja.

Opis

Ubierzmy stonogi w buty!

Obowiązkowy tytuł w przedszkolach- „Nogi Stonogi”- to przyjemna gra planszowa dla dzieci, rzucająca nowe światło na użycie kostek. Proste zasady sprawią, że nauka kolorów i podstawowego liczenia nigdy jeszcze nie była tak emocjonująca!

„Nogi stonogi” to wyzwanie dla 2 do 4 osób, w wieku już 4 lat (a niesamowitość gry sprawia, że nawet rodzice z chęcią będą chcieli towarzyszyć pociechom w rozgrywce!)! Wszystkie dostępne kafelki nóg rozkładamy w zasięgu graczy. Uczestnicy wybierają kolor sweterka swojej uśmiechniętej stonogi i możemy rozpoczynać. Gra „Nogi Stonogi” przebiega w turach. Każdy po kolei rzuca kostkami. Na ich ściankach narysowane zostały buty w różnych kolorach (oraz słoneczko zastępujące każde obuwie). Celem gracza jest wyrzucenie kombinacji butów pasujących do tych przedstawionych na kafelkach. (np. By zdobyć kafelek z 3 butami fioletowymi, trzeba wyrzucić trzy fioletowe buciki). Każdy może dwa razy przerzucić dowolną ilość kostek. I to wszystko! Proste? Bardzo, a mimo to emocji i zabawy jest ogrom!

„Nogi Stonogi” to wspaniałe wprowadzenie pociechy w świat gier planszowych. Pierwsze kroki z kolorami i liczeniem, to tylko przykrywka Dzięki tej grze, dzieci uczą się podejmowania prostych decyzji, np. przez ryzyko zdobycia bardziej punktowanego kafelka. Uwaga! „Nogi Stonogi” oferują też bardziej „agresywny” wariant gry dla starszych, w którym możemy podbierać buty innym uczestnikom zabawy!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2011-11-29 13:53:58