Catan: Pojedynek
Pudełko wymiary
19 x 27.5 x 7 cm
19 x 27.5 x 7 cm
Waga około
0.8 kg
Ocena
6.95
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta
Kategorie
gra karciana (Card Game)
rozbudowa miasta (City Building)
średniowiecze (Medieval)
rozbudowa terytorium (Territory Building)
Pozycja na BGG
1038
Ocena na BGG
6.95/10 na 7605 głosy
Nazwa oryginalna
Rivals for Catan
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
dociąganie kart (Open Drafting)
--------- (Race)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 45 do 120 min.
Rok premiery
2010
Rok wydania
2017
Autor
Klaus Teuber
Nazwa oryginalna
Rivals for Catan
Ocena na BGG
6.97
Pozycja na BGG
876
Poziom trudności
2.33 na 5
Pudełko zawiera
* kości
* karty
* żetony
* instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Osadnicy z Catanu

Opis

Wcielcie się we władców i rozwijajcie swoje księstwa poprzez budowę osad i miast oraz zdobywanie coraz większej liczby terenów. Produkowane przez nie surowce pozwolą wam wybudować budynki, statki oraz wyjątkowe miejsca, niezbędne do zdobycia przewagi nad przeciwnikiem. Mądrze planujcie swoje działania, bo każde z nich może przesądzić o zwycięstwie lub przegranej!

Na czym to polega?

Gra zaczyna się od wybrania scenariusza, skompletowania potrzebnych do gry talii i rozłożenie układu początkowego (każdy rozpoczyna grę z dwiema osadami, drogą i sześcioma terenami). Po krótkim przygotowaniu gracze są gotowi do gry.

W pierwszym kroku gracze rzucają kośćmi. Kość produkcji wskazuje graczom, które tereny produkują dobra w tej turze, a z wyniku na kości wydarzeń gracze dowiadują się, co wydarzyło się na wyspie - być może nastał dzień targowy, plony okazały się niezwykle urodzajne, lub rozbójnicy przybyli złupić osady.

Następnie gracz przechodzi do fazy akcji, kiedy to ma szansę zagrać karty ze swojej ręki. W grze występuje kilka typów kart, ale najbardziej powszechne to Budynki i Akcje. Aby wznieść budynek, gracz musi opłacić jego kosz, a następnie może umieścić go w swoim księstwie - budynki zapewniają różne korzyści - od zapewnienia dodatkowych surowców, do ochrony przed napadem rozbójników. Karty akcji przedstawiają działania, które mogą podjąć osadnicy - Złotnik może po korzystnym kursie wymienić złoto, a Zwiadowca pomaga lepiej zaplanować dalszą ekspansję.

Catan: Pojedynek to idealna gra nie tylko dla fanów Catanu, ale także dla tych, którzy szukają przyjemnej gry dla dwóch osób. Catan powraca w pełnej krasie i zaprasza wszystkich do budowania, wydobywania surowców i wytyczania nowych dróg na bogatej w zasoby naturalne, pięknej wyspie.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2017-05-22 08:29:32