Gildie Londynu
Pudełko wymiary
22.5 x 32.5 x 7 cm
22.5 x 32.5 x 7 cm
Waga około
1.5 kg
Ocena
6.79
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Czacha Games
Kategorie
średniowiecze (Medieval)
Pozycja na BGG
2083
Ocena na BGG
6.79/10 na 2291 głosy
Nazwa oryginalna
Guilds of London
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
zarządzanie ręką (Hand Management)
plansza modułowa (Modular Board)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 40 do 50 min.
Rok premiery
2016
Rok wydania
2017
Autor
Tony Boydell
Pudełko zawiera
* 40 kafli gildii
* 2 kafle ratusza
* 5 kafli budynków specjalnych
* 1 kafel plantacji
* 1 dwustronna plansza
* 64 pionki
* 8 znacznuków graczy
* 8 pionków neutralnych
* 1 znacznik rundy
* 1 znacznik nadzorcy
* 30 żetonów nagrody
* 1 żeton kompasu
* 105 kart akcji
* 21 kart nagrody
* 1 zasady gry
* 4 karty pomocy

Opis

Przenieście się w czasy późnego średniowiecza, do najznamienitszego i najbogatszego miasta - Londynu. Wcielcie się w Członków Gildii, którzy poprzez swoje zaangażowanie, mądre planowanie i perfekcyjne decyzje starają się zająć jak najwięcej gildii w mieście. A samych gildii jest czterdzieści. Jeśli jakąś gildię uda się pozyskać, można zostawić na niej Członka Gildii, który zostanie jej Mistrzem.

Do tego celu gracze będą używali kart akcji (jest ich ponad 120). Kart akcji można używać między innymi do wynajmowania nowych Członków Gildii, do przemieszczania się po planszy - mieście, a także - jak nazwa wskazuje - do zagrywania specjalnych akcji.

Gildie Londynu to gra przeznaczona dla 2-4 graczy, a jej rozgrywka zajmuje około godziny. Zasady nie należą do trudnych, dzięki czemu śmiało można grać w rodzinnym gronie. Doświadczeni gracze również znajdą w niej wiele przyjemności, a to za sprawą dynamicznie rozwijającej się sytuacji na planszy w każdej rundzie. Gra została wysoko oceniona przez graczy na całym świecie. Na największym portalu związanym z grami planszowymi na obecną chwilę jej nota to 7,5/10

Gildie Londynu to gra o niskim progu wejścia. Zasady nie są skomplikowane, a poznanie wszystkich symboli umieszczonych na kartach i kafelkach zajmuje dosłownie kilka pierwszych tur gry. Dodatkowo w grze znajdują się karty pomocy dla graczy, na których zostały w szczegółowy sposób opisane specjalne efekty działania większości kart. Grę polecamy zarówno całym rodzinom, początkującym graczom, jako również graczom zaawansowanym, gdyż możliwość taktycznego podejścia do rozgrywki daje dużo satysfakcji i sprawia, że każda rozgrywka jest inna.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2017-06-28 14:02:10