Labirynt Śmierci - Kryształy Czasu
Ocena
5.1
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
przygodowa (Adventure)
odkrywanie (Exploration)
fantasy (Fantasy)
labirynt (Maze)
Ocena na BGG
5.1/10 na 21 głosy
Nazwa oryginalna
Labirynt Śmierci
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 10 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2017
Rok wydania
2017
Autor
Artur Szyndler
Pudełko zawiera
* 220 kart: 151 kart bohaterów, 19 kart sojuszników, 20 kart oddziałów sprzymierzeńców, 30 kart skarbów
* instrukcja gry
* Księga Wyzwań z I-go Poziomu Labiryntu Śmierci (100 spotkań)
* Księga Wyzwań z II-go Poziomu Labiryntu Śmierci (100 spotkań)
* Księga Wyzwań z III-go Poziomu Labiryntu Śmierci (50 spotkań)
* Księga scenariuszy (ponad 20 scenariuszy na prawie 3000 minut gry)
* 2 kostki k10
* plansza podziemi (3 opcje rozłożenia)
* żetony
* symbol lidera

Opis

Witajcie przed bramą Labiryntu Śmierci, na planecie Ochrii, w uniwersum Kryształów Czasu.

Jesteście potężnymi czempionami w służbie sił dobra – rycerzami-paladynami, bitewnymi magami albo przewidującymi przyszłość astrologami. Niektórzy z was skrywają postacie smoków, mumii lub wilkołaków. Wraz z awatarami potężnych bóstw musicie uratować planetę przed inwazją dziesiątków demonicznych legionów. Rozwiązanie jest wewnątrz tych podziemi.

Labirynt Śmierci to miejsce, gdzie zmiany sytuacji, wywołane mocami chaosu, na przemian niwelowane są przez siły równowagi. Czeka was wiele z 250-u niepowtarzalnych, oryginalnych spotkań pełnych morderczych walk i epickich bitew oraz chwile spokoju na przygotowania, humor i dyplomację.

Poznacie trzy poziomy Labiryntu, okrutnych władców i setki wrogów, w tym wielu, o jakich wam się nie śniło. Krótkie opisy spotkań i potworów przeniosą was w fascynujący świat fantasy. Zdobędziecie artefaktyczne skarby, wiernych sojuszników i oddziały sprzymierzeńców.

Do dyspozycji dostajecie ponad dwudziestu najsławniejszych bohaterów Ochrii. To posiadacze zabójczych mocy, tajemnych sekretów i antycznych zaklęć. Różnorodność ich pozwoli uczestniczyć w rozgrywce aż od 1 do 10 graczom naraz. Gra jest w pełni kooperacyjna, a uczestnicy, wybierając odpowiedni scenariusz, sami ustalają czas rozgrywki. Mechanika jest prosta, co bardzo ułatwia szybkie poznanie zasad i ich kombinacji oraz zwiększa przyjemność z rozgrywki. Przy okazji czeka Was mnóstwo zabawy i wiele śmiechu, mimo całej epickości przedsięwzięcia…

Gdy już będziecie sprawnie przechodzić kolejne scenariusze, zaryzykujcie wielogodzinną epicką rozgrywkę podług powieści Saga o Katanie, skąd pochodzą wasi bohaterowie. Mało kto podoła tak trudnemu scenariuszowi, ale jeżeli wam się uda, to fabuła i heroizm wydarzeń zapadnie wam w pamięć. Tych, co pokochali świat Kryształów Czasu, zapraszamy do udziału w turniejach par albo do rozgrywania serii krótkich pojedynków drużynowych.

Pamiętajcie, że każda komnata w tych podziemiach to oddzielna kraina Ochrii zamknięta w magicznym Labiryncie Śmierci. Przekroczcie wrota labiryntu aby poznać świat Kryształów Czasu!

Labirynt Śmierci to kooperacyjna gra fantasy dla 1-10 graczy, oparta na powieści Saga o Katanie. Na drużynę niesamowitych herosów w czeluściach labiryntu czeka 250 niepowtarzalnych spotkań, niezwykłe skarby, sojusznicy i oddziały sprzymierzeńców. W grze znajdziecie niekonwencjonalne zasady, fabularny cykl scenariuszy, humor i blisko 100 grafik ze świata Kryształów Czasu.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
    Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
    liczba sztuk: 3
  • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium 100 sztuk
    Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium 100 sztuk
    liczba sztuk: 3

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2017-07-04 13:51:20