Karciane Podziemia
Pudełko wymiary
10 x 14 x 4 cm
10 x 14 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
7.18
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Czacha Games
Kategorie
Gra karciana (Card Game)
Kości (Dice)
Fantasy (Fantasy)
Średniowiecze (Medieval)
Na podstawie gry wideo (Video Game Theme)
Pozycja na BGG
549
Ocena na BGG
7.18/10 na 5943 głosy
Nazwa oryginalna
One Deck Dungeon
Mechaniki
kooperacja (Co-operative Play)
tworzenie talii (Deck / Pool Building)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
Notice: Undefined offset: 2962 in /home/sklep/public_html/am76/encyklopedia/gra_planszowa.php on line 140 Notice: Undefined offset: 2962 in /home/sklep/public_html/am76/encyklopedia/gra_planszowa.php on line 140 ()
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 1 do 2 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Rok premiery
2016
Rok wydania
2017
Autor
Chris Cieslik
Pudełko zawiera
* 5 kart bohaterów
* 30 kości
* 1 karta kolejności działań w turze
* talia składająca się z 56 kart
* 15 czerwonych znaczników obrażeń
* 6 białych znaczników mikstur
* 1 podkładka przebiegu kampanii
* instrukcja

Opis

Wybierz jednego z pięciu dzielnych bohaterów i spróbuj podbić jeden z pięciu niebezpiecznych lochów. Przygoda wzywa!

Karciane Podziemia to kooperacyjna gra dla 1 lub 2 graczy. Używając dwóch egzemplarzy gry możliwa jest rozgrywka 4-osobowa. Średnio gra zajmuje 30-45 min, ale często jest krótsza, gdyż bohaterowie mają tendencję do zostawania zjedzonymi przez monstra zamieszkujące lochy. Karciane Podziemia składają się z talii 44 kart spotkań, 4 kart mega-bossów, 4 kart poziomów bohatera i niezwykle ważnej karty Schodów (bez niej zostałbyś na jednym z pięter lochów na zawsze!).

W pudełku znajdziesz również 5 kart bohaterów w formacie pocztówki oraz dodatkową kartę - pomoc gracza. Na potrzeby ubijania podziemnych stworów wyposażony zostaniesz w 30 kości w 4 różnych kolorach, a na wypadek, gdyby walka nie toczyła się po Twojej myśli (co zdarzą się nad wyraz często!) - drewniane znaczniki obrażeń oraz mikstur leczących, czy czyniących inne niesamowite efekty (ponoć są bez %).

Nasi bohaterowie są najznamienitszymi awanturnikami i poszukiwaczami skarbów w całej krainie. Musisz zdecydować, który z herosów wkroczy w mroki lochu. Niezależnie którego z bohaterów wybierzesz - każdy z nich jest wyposażony w umiejętności niezbędne do pokonania wszystkich napotkanych przeciwności podczas swojej wędrówki. Każdy z bohaterów posiada inne statystyki startowe i inny zestaw umiejętności - każdy z nich inaczej sobie radzi z napotkanymi przeszkodami. Dzięki temu każda rozgrywka może będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Karciane Podziemia otrzymały nominację do prestiżowej nagrody Golden Geek Award 2016 w kategoriach: Najlepsza gra soloNajlepsza gra kooperacyjna oraz Najlepsza gra dla 1-2 graczy

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2017-10-21 12:45:20