Tabu (Taboo)
Pudełko wymiary
20 x 27 x 6.5 cm
20 x 27 x 6.5 cm
Waga około
0.7 kg
Ocena
6.3
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Hasbro
Kategorie
imprezowa (Party Game)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
gry słowne (Word Game)
Pozycja na BGG
2277
Ocena na BGG
6.3/10 na 12708 głosy
Nazwa oryginalna
Taboo
Mechaniki
--------- (Communication Limits)
partnerstwo (Team-Based Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 4 do 10 osób
Czas gry
od 20 do 20 min.
Rok premiery
1989
Rok wydania
2023
Autor
Brian Hersch
Nazwa oryginalna
Taboo
Ocena na BGG
6.29
Pozycja na BGG
2084
Poziom trudności
1.21 na 5
Pudełko zawiera
*kostka
*karty zawierająca ponad 1000 haseł
*piszczałka
*notes do podliczania punktów
*podstawka na karty
*instrukcja

Opis

Sprawdź jaki jesteś wygadany!

„Tabu” to gra, w której z pewnością zabraknie Ci słów. Zaskocz towarzystwo na imprezie i spędźcie wspólne chwile pełne śmiechu i dźwięków „piszczałki”. Posłuchajcie jak brzmią zacinający się przyjaciele, jak gaduła nagle nie może znaleźć słów, a proste rzeczy stają się nagle… zakazane

Gra w której udział bierze każdy odważny i wygadany. Z naciskiem na KAŻDY- ponieważ im więcej osób gra w TABU tym jest weselej! A z namową do udziału nie będzie problemu, ponieważ gra jest prosta, wciąga i przy samej obserwacji, rodzi się chęć spróbowania swoich sił! „Jak on mógł tak długo opowiadać o Krześle?! Przecież ja bym to zrobił szybciej! Zagram i im pokaże!” Bez względu na wiek, bez ograniczenia graczy. Tylko hasło, TABU, Ty i Twoje twórcze podejście! Na czym zatem polega sama rozgrywka? Na przedstawieniu hasła, bez słów wypisanych w tabelce pod hasłem- są to słowa zakazane, czyli tak zwane TABU. Przy każdym graczu opisującym siedzi jedna osoba kontrolująca, czy aby nie padają słowa zakazane. Jeśli jakieś zostało wypowiedziane- natychmiast rozbrzmiewa <>- dźwięk piszczałki „Tabu” informujący o naruszeniu zasad. W tym momencie przepada możliwość zdobycia punktów za hasło. W swojej turze, można przedstawić tyle haseł na ile wystarczy nam czasu (z początkiem tury gracza, trzeba przestawić klepsydrę). Spiesz się, ale bądź ostrożny, bo jeśli wypowiesz jakieś słowo TABU punkty przepadają i cały czas jaki straciłeś na opowiadanie o haśle jest zmarnowany! Myślisz, że to takie proste? Spróbuj opowiedzieć o „Hydrauliku” bez słów „rura”, „przeciekać”, „kran”, „klucz francuski” i „zawód”!

Gimnastykuj głowę i język! Spiesz się by zdobyć jak najwięcej punktów! Obchodź temat, próbuj skojarzeniami, zaskocz wszystkich podejściem do hasła! Tytuł wymagany na każdej imprezie, parapetówce, urodzinach czy nawet zajęciach teatralnych! Podejmiesz wyzwanie? Salwy śmiechu gwarantowane! TABU to nie jest atrakcja imprezy, dla TABU imprezy się organizuje!

Nagrody i wyróżnienia

  • Mensa Select (USA)
    Mensa Select (USA) ()
    1990 (miejsce 1)

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-02-22 14:35:46
taboo