Gierki Małżeńskie: Kalambury
Pudełko wymiary
26 x 26 x 6.5 cm
26 x 26 x 6.5 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
7.33
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
MDR
Kategorie
imprezowa (Party Game)
Ocena na BGG
7.33/10 na 6 głosy
Nazwa oryginalna
Gierki Małżeńskie: Kalambury
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 16 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 45 do 60 min.
Rok premiery
2017
Rok wydania
2017
Autor
MDR
Nazwa oryginalna
Gierki Małżeńskie: Kalambury
Ocena na BGG
7.00
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
* plansza
* 8 pionków
* 55 kart pokazywania
* 55 kart rysowania
* 55 kart pitu pitu
* 55 kart finału
* 40 żetonów kupidyna
* tabliczka z butelką
* 1 klepsydra
* tabliczka do rysowania
* flamaster suchościeralny
* ściereczka
* certyfikat
* instrukcja

Opis

Jesteście wielbicielami kalamburów? Oto zupełnie nowa wersja kultowej gry, przeznaczona dla towarzyskich par ceniących dowcip, błyskotliwość i wyobraźnię plastyczną!

Pokażcie i narysujcie setki haseł przygotowanych w wielu zaskakujących kategoriach oraz spróbujcie powstrzymać się od śmiechu na widok ekstremalnych starań rywalizujących graczy!

Do zdobycia unikalny certyfikat poświadczający geniusz zwycięzców (a jak wiadomo, taki dokument zawsze się przyda)!

Gra dla dorosłych

Kalambury według Andrzeja Mleczki to wariacja na temat klasycznej gry. Przeznaczona do grania w parach - maksymalnie przez 8 osób - pozwala na zrewidowanie swoich umiejętności rysowania i przekazywania informacji w ściśle określony sposób.

Zabawne polecenia, należące do różnych grup tematycznych, takich jak: zwierzęta, jedzenie, sport, film, powiedzenia wywołają wśród uczestników salwy śmiechu połączone z irytacją niemożności wyrażenia tego, co proste i banalne.

Gra zakłada również wariant rozgrywki dla dwóch osób, dzięki czemu jest produktem, który sprawdzi się w każdej sytuacji.

Ilustracje Andrzeja Mleczki

Gra zachwyca nie tylko przemyślaną konstrukcją, ale także wykonaniem. Wszystkie komponenty stworzone są z mocnej tektury, która przetrwa nie jedną rozegraną partię. Prawdziwego uroku całej grze nadają niepowtarzalne ilustracje Andrzeja Mleczki, które można uznać za małą sztukę użytkową.

Rozpoznać na nich można charakterystyczny styl ilustratora, któremu nie obca jest ironia połączona z humorem. Sytuacje z dnia codziennego przedstawione są w zabawny sposób, który spodoba się każdemu graczowi.

Wszystkie elementy gry, także te nawiązujące do spraw damsko-męskich przedstawione są w wyważony i atrakcyjny sposób. Z pewnością nie będziecie wstydzili się pokazać gry znajomym i rodzinie.

Jak grać?

Celem gry jest zebranie jak największej ilości punktów - para, której uda się uzyskać najwięcej żetonów Kupidyna otrzyma certyfikat potwierdzający ich umiejętności.

Gracze ustawiają swoje pionki na planszy i przesuwają się o jedno pole do przodu, wykonując zadania przypisane do danego miejsca. Jedna osoba z pary wykonuje zadanie, druga zaś stara się odgadnąć odpowiedź.

Jeśli jej się uda - otrzymuje żeton. Zadania powinny być wykonywane naprzemiennie, przez każdą osobę z pary.

Istnieją cztery rodzaje pól:

  • rysowanie - do każdego hasła przypisane są kolory, zakręcenie butelką wskazuje, które hasło należy narysować na suchościeralnej tablicy wielokrotnego użytku
  • pokazywanie - na każdą odpowiedź uczestnik ma 60 sekund - czas odmierza klepsydra
  • pitu pitu - osoba opisująca hasło może używać tylko słów na literę „p”, np. krzesło - przedmiot, posiedzieć, podparcie
  • finał - należy narysować hasło na konkretną literę; dodatkowo należy odgadnąć jak najwięcej haseł w czasie mierzonym przez klepsydrę

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2018-04-16 12:44:40