nieDawno, dawno temu... (3 edycja)
Ocena
6.38
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta
Kategorie
gra karciana (Card Game)
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
Pozycja na BGG
2147
Ocena na BGG
6.38/10 na 8914 głosy
Nazwa oryginalna
Once Upon a Time: The Storytelling Card Game
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Interrupts)
opowiadanie (Storytelling)
głosowanie (Voting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
1993
Rok wydania
2012
Autor
Richard Lambert
Nazwa oryginalna
Once Upon a Time: The Storytelling Card Game
Ocena na BGG
6.39
Pozycja na BGG
1824
Poziom trudności
1.38 na 5
Pudełko zawiera
*114 kart opowieści
*51 kart zakończeń
*55 pustych kart
*Instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Dawno, dawno temu

Opis

Stwórz własną baśń!

„Dawno, dawno temu” to narracyjna gra karciana, dla 2 do 6 osób, w której celem jest opowiedzenie historii. Musimy to zrobić sprytnie, bo chociaż samą opowieść snujemy wspólnymi siłami, to zakończenie może być tylko jedno!

Zanim wypowiemy rozpoczynające słowa „Dawno, dawno temu..” talię dzielimy na dwa stosy- Opowieści i Zakończeń. W zależności od liczby graczy każdemu rozdajemy odpowiednią ilość kart Opowieści i tylko jedną Zakończenia. Celem uczestników jest pozbycie się wszystkich kart, z uwzględnieniem, że ostatnią wydaną kartą musi być Zakończenie. Jak przebiega rozgrywka? Losowo wybrany Pierwszy Narrator zaczyna opowieść słowami „Dawno, dawno temu…” i dalej kontynuuje ją według własnej woli. Za każdym razem, gdy w historii padnie słowo zawarte na jego Karcie Opowieści może wyłożyć ją na środek tworząc Stos Opowieści. Np. „Dawno, dawno temu żył sobie bogaty król posiadający ogromny pałac”- w takim przypadku gracz może zagrać karty „Król”, „Ogromny”, „Bogaty”, „Pałac” itp. W przypadku, gdy te karty posiada przeciwnik, to on może je wyłożyć na Stos i przerwać Narratorowi, samemu przejmując inicjatywę. Każdy ma za zadanie zejść ze swoich kart i Zakończenia. Uwaga! Zakończenie musi mieć sens! Więc zagrywając karty starajmy się wplatać odpowiednie wątki, zamykać, kontynuować, lub naginać do swojego zakończenia! Stanowi to trzon naszej twórczej gry.

Całą zabawą „Dawno, dawno temu…” jest umiejętne i pomysłowe przechwycenie historii. Wprowadzenie odpowiednich bohaterów i zdarzeń. Sama gra ma w sobie jakiś czar. Skłania do tworzenia opowieści zaczarowanych, zachwycających, śmiesznych, strasznych, a przede wszystkim zaskakujących! Sprawdź jak niesamowitą stworzycie baśń w gronie znajomych, gdy do podstawowych talii wmieszacie dodatki! 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-03-07 12:30:24