Lost Cities: Pojedynek
Pudełko wymiary
20 x 20 x 5 cm
20 x 20 x 5 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
7.21
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta
Kategorie
gra karciana (Card Game)
odkrywanie (Exploration)
Pozycja na BGG
328
Ocena na BGG
7.21/10 na 42180 głosy
Nazwa oryginalna
Lost Cities
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
igranie z losem (Push Your Luck)
--------- (Score-and-Reset Game)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
2 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Rok premiery
1999
Rok wydania
2022
Autor
Reiner Knizia
Nazwa oryginalna
Lost Cities
Ocena na BGG
7.18
Pozycja na BGG
324
Poziom trudności
1.49 na 5

Opis

Pojedynek ekspedycji badawczych

Pamiętacie Zaginione Miasta? Dzisiaj mamy przyjemność zapowiedzieć nowe wcielenie tej gry – Lost Cities: Pojedynek! Poznajcie nową wersję klasycznej gry autorstwa Reinera Knizii. Nowa wersja zachwyca pięknymi grafikami Vincenta Dutrait i oferuje dodatkowy, dłuższy wariant rozgrywki, wprowadzający szóstą talię.

Wyścig po skarby

Przy pomocy kart zorganizujecie ekspedycje badawcze, które wyruszą do najdalszych, owianych tajemnicą krańców Ziemi: na wieczną zmarzlinę, do lasów deszczowych, na pustynię, do wulkanicznej jaskini oraz pod wodę. Waszym celem jest ukończenie wypraw w jak największej chwale! Jeśli któryś z was jest pewny swojego sukcesu, może założyć się, że ekspedycja się powiedzie. Jednak jak każdy zakład, niesie to ze sobą pewne ryzyko. Gracz z największą liczbą punktów po trzech partiach zostaje zwycięzcą.

Wyprawa w nieznane

Lost Cities: Pojedynek to gra karciana z prostymi zasadami, które można wytłumaczyć w kilka minut. Jednak, podobnie jak inne gry Reinera Knizii, oferuje ona bogactwo opcji taktycznych i będzie wymagała od Was przemyślanych ruchów, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Instrukcja to zaledwie 4 małe strony, dzięki którym dowiecie się, jak należy dobierać i zagrywać karty na rozłożoną między Wami kolorową planszę ekspedycji. Karty należy zagrywać ostrożnie, zachowując kolejność od mniej punktowanych do wartych więcej – ekspedycja nie będzie zawracać z drogi! Na końcu rundy następuje podliczenie punktów za wysłane ekspedycje – nie jest to jednak proste dodawanie – gracz zbiera dodatkowe punkty za różne taktyczne zagrania, np. mnoży wartość ekspedycji przez 2, jeśli zagrał jedną kartę zakładu. Czy uda Wam się zaplanować taką ekspedycję, która przywiezie najwięcej skarbów i odkryje zaginione miasta?

Artefakty i znaleziska

Pakujcie walizki – ekspedycja wyrusza już wkrótce! Czy uda Wam się tak zaplanować wyprawę, żeby zdobyć najwięcej punktów i sięgnąć po zwycięstwo?

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2018-09-06 19:57:19
zaginione miasta