nieMi pasuje!
Pudełko wymiary
27 x 27 x 5 cm
27 x 27 x 5 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
6.61
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
logiczna (Abstract Strategy)
puzzle (Puzzle)
Pozycja na BGG
2216
Ocena na BGG
6.61/10 na 3248 głosy
Nazwa oryginalna
Take it Easy!
Mechaniki
--------- (Bingo)
budowa schematów (Pattern Building)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 8 osób
Czas gry
od 20 do 20 min.
Rok premiery
1983
Rok wydania
2018
Autor
Peter Burley
Nazwa oryginalna
Take it Easy!
Ocena na BGG
6.61
Pozycja na BGG
1906
Poziom trudności
1.48 na 5
Pudełko zawiera
* 6 dwustronnych plansz w różnych kolorach
* 162 sześciokątne kafle (po 27 w 6 kolorach)
* 24 sześciokątne kafle specjalne (po 4 w 6 kolorach)
* instrukcja

Opis

Mi pasuje! to klasyczna gra logiczna o bardzo prostych zasadach, zapewniająca wiele godzin rozrywki na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy wydana w roku 1983 do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi.

Na czym to polega?

  • Każdy z graczy ma przed sobą własną planszę złożoną z sześciościennych pól oraz zestaw kafelków odpowiadających kolorowi planszy. Na każdym z kafli znajdują się trzy przecinające się rurki w różnych kolorach, każda podpisana cyfrą. 
  • W swojej turze gracz losuje jeden ze swoich żetonów i głośno czyta znajdującą się na nim kombinację cyfr; pozostali muszą wybrać spośród swoich kafli taki, który będzie posiadał tę samą kombinację i umieścić go na planszy w wybranym przez siebie miejscu.
  • Celem graczy jest tworzenie nieprzerwanych, jednokolorowych połączeń między brzegami planszy - im więcej ich zdobędziemy, tym lepiej!

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Zasady tej gry są bardzo proste i możemy wytłumaczyć je naprawdę szybko praktycznie każdemu nowemu uczestnikowi zabawy; do wspólnej rozgrywki mogą zasiąść osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.
  • Prosta stylistyka nawiązuje do klasycznych gier logicznych, a tym samym nie przeraża niepotrzebnymi elementami fabularnymi, które, zwłaszcza dla osób starszych mogą być zniechęcające.
  • W przeciwieństwie do większości gier logicznych, które skupiają się na pojedynku dwóch graczy, Mi pasuje! pozwala na zabawę aż sześciu osobom jednocześnie!

W 1994 roku gra otrzymała nominację do najbardziej prestiżowej planszówkowej nagrody w branży gier planszowych, czyli Spiel des Jahres! Czy rozwiążesz nieustannie rosnącą zagadkę? Mi pasuje!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2018-11-22 15:00:44