nieLincoln
Pudełko wymiary
23 x 32 x 5.5 cm
23 x 32 x 5.5 cm
Waga około
1 kg
Ocena
6.92
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
wojna secesyjna (American Civil War)
gry wojenne (Wargame)
Pozycja na BGG
2997
Ocena na BGG
6.92/10 na 995 głosy
Nazwa oryginalna
Lincoln
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
zarządzanie ręką (Hand Management)
ruch po punktach (Point to Point Movement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 90 do 120 min.
Rok premiery
2018
Rok wydania
2018
Autor
Martin Wallace
Nazwa oryginalna
Lincoln
Ocena na BGG
7.08
Pozycja na BGG
2445
Poziom trudności
2.53 na 5
Pudełko zawiera
* instrukcja
* duża, pięknie zilustrowana, kartonowa plansza
* 69 kart Unii
* 50 kart Konfederacji
*2 drewniane dyski
*kartonowe żetony oddziałów i fortów
*kartonowe żetony kontroli

Opis

Lincoln to szybka, strategiczna gra wojenna autorstwa Martina Wallace’a,

w której rozegrasz całą Wojnę Secesyjną w przeciągu dwóch godzin! Zarówno Unia jak i Konfederacja dysponują własnymi taliami kart, które są tak skonstruowane, by odzwierciedlić przewagi i słabości każdej ze stron konfliktu. W trakcie rozgrywki będziesz „niszczył” własną talię, trwale odrzucając z niej karty poświęcone na budowę nowych oddziałów i flot. Za ich pomocą zadbasz też o transport wojsk, pozycję dyplomatyczną w Europie, a także wykorzystasz je w bitwach. Tu nie będzie łatwych decyzji!

Co więcej, wraz z postępem gry dojdą do talii nowe karty, coraz silniejsze dla Unii i słabsze dla Konfederacji - co odwzoruje faktyczną dynamikę tego konfliktu. Grając Konfederacją będziesz musiał się dwa razy zastanowić, zanim powołasz nowe oddziały - może to bowiem pozbawić twoją talię zdolności do transportu i dowodzenia wojskiem! Z kolei grając Unią będziesz działał pod nie mniejszą presją niż Prezydent Lincoln, ponieważ warunki zwycięstwa wymuszają na tobie szybkie stłumienie rebelii. Startowa pozycja Konfederatów jest bardzo mocna, zatem kilka błędów może sprowadzić na ciebie klęskę!

 

Czym zachwyci was Lincoln? 

Unikatową mechaniką „niszczenia talii”, dzięki której autorowi udało się idealnie przenieść istotę Wojny Secesyjnej na planszę gry.

Głębią strategicznych decyzji. W grze nie używa się kostki - rozwój wydarzeń będą determinowały wyłącznie decyzje graczy oparte o możliwości wynikające z dobieranych kart.

Prostotą i elegancją zasad oraz szybkim czasem rozgrywki. To jedyna gra planszowa, w której można rozegrać ten wieloletni konflikt w tak krótkim czasie - przy zachowaniu realiów tej wojny.

Klasyczną, wysublimowaną szatą graficzną. Pięknie zilustrowana plansza, duże, bezramkowe, wspaniale zilustrowane karty oraz grube kartonowe żetony budują klimat rasowej gry wojennej.

 

 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2018-11-28 21:36:51