On Mars Deluxe
Pudełko wymiary
31.5 x 39.5 x 8.5 cm
31.5 x 39.5 x 8.5 cm
Waga około
3.6 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Hobbity
Wydanie
międzynarodowe
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 90 do 150 min.
Rok premiery
2019
Rok wydania
2019
Autor
Vital Lacerda
Pudełko zawiera
Uwaga: Podana powyżej zawartość może ulec zmianie podczas trwania kampanii na KS i jest uzależniona od liczby wspierających i poziomu wsparcia. Niektóre z powyższych elementów mogą być dostępne tylko podczas kampanii. Podane powyżej tłumaczenie elementów nie jest ostateczne.

*1 Plansza
*4 Plansze Graczy
*1 Przewodnik
*4 Pomoce Graczy
5 Żetonów Budynków Startowych
*30 Żetonów Budynków
*20 Żetonów Budynków Schronień
*100 Żetonów Zasobów
*30 Kryształków
*8 Żetonów Badań
*18 Żetonów Odkryć
*16 Żetonów Technologii
*4 Żetony Technologii Schronień
*3 Kostki Misji
*1 Kostka Pozostałej Misji
*3 Znaczniki Misji
*8 Żetonów Nagród LSS
*1 Znacznik Poziomu Kolonii
*1 Znacznik Promu
*4 Znaczniki Astronautów
*4 Znaczniki PS
*16 Znaczników Robotów (po 4 w kolorach graczy)
*32 Znaczniki Zaawansowanych Budynków
*48 Kolonistów (po 12 w kolorach graczy)
*5 Znaczników Łazików Marsjańskich (po 1 dla każdego gracza)
*20 Znaczników Statków Kosmicznych (po 5 w kolorach graczy)
*20 Kostek (po 5 w kolorach graczy)
*6 Pionków Naukowców
*20 Kart Planów
*6 Kart Naukowców
*12 Kart Kontraktów Ziemskich
*16 Kart Prywatnych Celów
*9 Kart Misji
*4 Znaczniki LSS
*1 Instrukcja
*Karta Promocyjna

Opis

W 2037 r. na Marsa przybyli pierwsi koloniści! Baza została już założona, a w ciągu najbliższych pięćdziesięciu lat grupa niezwykle odważnych ludzi z prywatnych firm zajmujących się eksploracją kosmosu, wybuduje dużą kolonię rządzoną przez naziemną organizację, OMDE (Organizacja Rozwoju i Eksploracji Marsa). Jako główny astronauta pracujący w prywatnej firmie zajmującej się eksploracją kosmosu, chcesz zostać pionierem w rozwijaniu największej i najbardziej zaawansowanej kolonii na Marsie, realizując dzięki temu cele misji OMDE, a także tajny plan Twojej firmy. Zatrudniając kolonistów i zarządzając nimi, możesz odkrywać nowe terytoria, wydobywać zasoby ukryte pod powierzchnią oraz zarządzać konstrukcją, zasilaniem i modernizacją budynków, takich jak: fabryki tlenu, elektrownie czy kopalnie. Kolonizacja nowej planety wymusza zmianę priorytetów. Od teraz trzeba będzie nauczyć się, że woda, powietrze i inne rzeczy niezbędne do przeżycia są cenniejsze niż pieniądze.

Czy odważysz się wziąć udział w kolejnym największym podboju ludzkości?

Rozgrywka w On Mars odbywa się w turach podzielonych na fazy: Kolonizacji i Promu. Każda z tych faz daje inne możliwości wykonywania akcji.
Podczas Fazy Kolonizacji, każdy gracz w swojej turze może wykonywać różne akcje, uzależnione od tego, na której stronie planszy się znajduje. Będąc na orbicie można pozyskiwać plany, kupować i rozwijać technologie, a także pobierać zasoby z Magazynu. Na powierzchni Marsa można konstruować nowe budynki używając do tego robotów, rozbudowywać te budynki korzystając z posiadanych Planów, zatrudniać naukowców, pozyskiwać kontrakty i eksplorować powierzchnię planety.
Podczas fazy Promu, gracze mogą podróżować pomiędzy kolonią z Stacją Kosmiczną znajdującą się na orbicie.
Wszystkie budynki na Marsie są miedzy sobą powiązane i niektóre z nich są niezbędne do rozwoju kolonii. Budowa schronień dla Kolonistów wymaga tlenu, produkcja tlenu wymaga roślin, wzrost roślin zależy od wody, wydobycie wody z lodu wymaga energii, produkcja energii wymaga minerałów, a wydobywanie minerałów nie jest możliwe bez posiadania Kolonistów.

Podczas gry, gracze będą również starali się zrealizować swoje misje. W momencie gdy zostaną wypełnione 3 misje, gra dobiega końca.
Chcąc wygrać, gracze muszą mieć swój wkład w  rozwój pierwszej kolonii na Marsie. Jest to reprezentowane podczas gry za pomocą Punktów Szansy (PS). Gracz, który będzie ich miał na końcu gry najwięcej, wygra grę.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-04-19 12:35:42
KS Deluxe edition - edycja polska