CO2: Second Chance
Waga około
2.9 kg
Ocena
7.53
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
ekonomiczna (Economic)
środowisko naturalne (Environmental)
przemysł (Industry / Manufacturing)
Pozycja na BGG
822
Ocena na BGG
7.53/10 na 3420 głosy
Nazwa oryginalna
CO
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
kooperacja (Cooperative Game)
--------- (Market)
dociąganie kart (Open Drafting)
--------- (Semi-Cooperative Game)
wariant solo (Solo / Solitaire Game)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
angielska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 60 do 120 min.
Rok premiery
2018
Rok wydania
2018
Autor
Vital Lacerda

Opis

W latach siedemdziesiątych rządy świata spotkały się z niespotykanym dotąd zapotrzebowaniem na energię, a elektrownie zanieczyszczające zostały zbudowane wszędzie, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Z roku na rok generowane przez nie zanieczyszczenia zwiększają się i nikt nie zrobił nic, by go zmniejszyć. Teraz wpływ tego zanieczyszczenia stał się zbyt wielki, a ludzkość zaczyna zdawać sobie sprawę, że musimy zaspokoić nasze zapotrzebowanie na energię poprzez czyste źródła energii. Firmy z doświadczeniem w dziedzinie czystej, zrównoważonej energii są proszone o zaproponowanie projektów, które zapewnią wymaganą energię bez zanieczyszczania środowiska. Rządy regionalne chętnie finansują te projekty i inwestują w ich realizację.

Jeśli zanieczyszczenie nie zostanie zatrzymane, wszyscy przegramy.

W grze CO₂ każdy gracz jest dyrektorem generalnym firmy energetycznej odpowiadającej na prośby rządu o nowe, zielone elektrownie. Celem jest powstrzymanie wzrostu zanieczyszczeń przy jednoczesnym zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na zrównoważoną energię - i oczywiście czerpanie z tego korzyści. Będziesz potrzebował wystarczającej wiedzy, pieniędzy i zasobów, aby zbudować te czyste elektrownie. Szczyty energetyczne będą promować globalną świadomość i pozwolą firmom na dzielenie się odrobiną wiedzy specjalistycznej, a jednocześnie na zdobywanie większej wiedzy od innych.

W CO₂ każdy region zaczyna od pewnej liczby pozwoleń na emisję dwutlenku węgla (CEP). Te CEP są przyznawane przez ONZ i muszą być wydawane za każdym razem, gdy region musi zainstalować infrastrukturę energetyczną dla projektu lub zbudować elektrownię opartą na paliwach kopalnych. CEP można kupować i sprzedawać na rynku, a ich cena zmienia się w trakcie gry. Będziesz chciał spróbować zachować kontrolę nad CEP.

Pieniądze, CEP, zbudowane przez ciebie zielone elektrownie, cele ONZ, które osiągnąłeś, cele firmy, które spotkałeś i zdobyta wiedza, dają punkty zwycięstwa (VP), które reprezentują reputację twojej firmy - i najlepsza reputacja jest celem gry ... oczywiście oprócz ocalenia planety.

Ta nowa, całkowicie przeprojektowana edycja CO₂ zawiera zupełnie nową ikonografię, całkowicie nową instrukcję z dużą ilością zdjęć 3D, ułatwiającą zrozumienie reguł, bardziej zrównoważoną rozgrywkę, nową talię wydarzeń, ulepszone i usprawnione mechanizmy oraz ulepszone drewniane elementy dla elektrowni zamiast tekturowych kart w grze o krótszej długości gry. Ta wersja zawiera również tryb kooperacyjny, a także grę solo w oparciu o cele.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-05-14 13:35:33