Kanban: Driver`s Edition
Waga około
1.7 kg
Ocena
7.79
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
ekonomiczna (Economic)
przemysł (Industry / Manufacturing)
Pozycja na BGG
264
Ocena na BGG
7.79/10 na 6845 głosy
Nazwa oryginalna
Kanban: Driver's Edition
Mechaniki
zarządzenie usprawnieniami (Action Points)
przewidywanie wartości towarów (Commodity Speculation)
zróżnicowanie kolejności akcji (Variable Phase Order)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
angielska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 90 do 120 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Vital Lacerda
Ocena na BGG
7.83
Pozycja na BGG
185
Poziom trudności
4.36 na 5

Opis

"Kanban" - lub 看板, japońskie słowo oznaczające billboard - jest terminem dla wizualnych wskazówek, które mogą być użyte w wydajnej linii produkcyjnej, aby przyspieszyć i ułatwić przepływ pracy. Sygnały te dostarczają pracownikom tego, czego potrzebują, tam, gdzie ich potrzebują, kiedy potrzebują, aby stworzyć system produkcji just-in-time (JIT).

Tło dla gry Kanban: Automotive Revolution to linia montażowa. Gracze są ambitnymi menedżerami, którzy starają się zaimponować zarządowi, aby osiągnąć jak najwyższą pozycję w firmie i zabezpieczyć swoją karierę. Dzięki promocjom dostaniecie więcej miejsca na przechowywanie cennych materiałów i większy prestiż, aby przyspieszyć rozwój. Poprzez solidne zarządzanie, musisz starać się błyszczeć obok swoich rówieśników. Musisz zarządzać dostawcami i dostawami, ulepszać części samochodowe, wprowadzać innowacje - wszystko, aby pozostać w czołówce. Musisz mądrze wybierać projekty, które powinieneś zacząć, wybierając tylko te, które dadzą ci przewagę.

W trakcie gry możesz przekonać zarząd i ofertę fabryczną, aby pomóc Ci opracować i ulepszyć części samochodowe. Korzystasz ze sprytnych dostawców zewnętrznych i ograniczonych zasobów fabrycznych, aby odpowiednio dobrać potrzebną część, gdy dostawcy będą mieli problemy. Ponieważ fabryka musi działać z optymalną wydajnością, produkcja nie czeka na ciebie ani na błędy.

Podobnie jak sam proces, Kanban: Automotive Revolution okazuje się być innowacyjny i satysfakcjonujący. Mechanizmy gry ściśle związane z tematem produkcji samochodów obejmują:

  • Menadżer fabryki z dwoma trybami gry ("miła" lub "średnia"), oferująca przyjazne lub bardziej konkurencyjne środowisko gry.
  • Dwa niezależne zegary gracza - fabryczny cykl produkcyjny i zegar tygodnia pracy - zapewniają napięcie w czasie gry, uruchamiają fazę pośredniego punktowania i uwzględniają warunki końcowe gry.
  • Symulacja fabrycznej linii montażowej z przestrzennym ruchem point-to-point dodaje element do gry, który wymaga optymalnego czasu.
  • Dział projektowania i innowacji, wykorzystywany do manipulowania wartością różnych modeli samochodów i ulepszeń komponentów produkowanych w fabryce, napędza ekonomię gry.
  • Szkolenia wydziałowe i ścieżki certyfikacyjne zapewniają graczom środki do bardziej wydajnego działania.

Kanban: Automotive Revolution to czysta gra Euro, która koncentruje się na ekonomii i zarządzaniu zasobami, co stawia Cię w fotelu kierowcy całego zakładu produkcyjnego, ścigając się na najwyższym poziomie.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-05-14 13:42:15