Zbuduj swoje miasto
Pudełko wymiary
9.5 x 12.5 x 2 cm
9.5 x 12.5 x 2 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.52
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
gra karciana (Card Game)
rozbudowa miasta (City Building)
Pozycja na BGG
2570
Ocena na BGG
6.52/10 na 2456 głosy
Nazwa oryginalna
The City
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Income)
--------- (Multi-Use Cards)
--------- (Race)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
--------- (Tags)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 15 do 25 min.
Edycja
1
Rok premiery
2011
Rok wydania
2012
Autor
Thomas Lehmann
Pudełko zawiera
*110 kart
*instrukcja

Opis

Przytłaczają Cię zwykłe gry ekonomiczne? Znudziło Ci się rozdzielanie i rozkładanie w odpowiednie miejsca niezliczonej liczby elementów? A może denerwują Cię ginące znaczniki? Oto gra dla głodnych ekonomicznych i strategicznych wrażeń w małym praktycznym wydaniu! „Zbuduj swoje miasto” to gra karciana, w której zastosowano świetne rozwiązanie na problemy z ginącymi elementami gier ekonomicznych. Tutaj proste zasady odwzorowane są na kartach- jedna karta jest jednocześnie budynkiem, walutą, punktami zwycięstwa i akcją specjalną, pozostając czytelną (nawet dla najmłodszych graczy)!

„Zbuduj swoje miasto” to gra dla 2 do 5 graczy gotowych sprawdzić swoje zdolności planowania i strategii. Z talii wybieramy i wykładamy odkrytych architektów. Resztę kart tasujemy i rozdajemy uczestnikom po 7, z pozostałych układając stos kart dobieranych. Gracze tworzą „swoją rękę” odrzucając dwie z otrzymanych kart. Tura wszystkich graczy przebiega jednocześnie. Każdy wybiera jedną kartę i kładzie ją przed sobą, lub wybiera architekta (bierze go z puli wcześniej przygotowanej). Można też zrezygnować z wybierania kart i przejść do następnego etapu- otrzymamy wtedy pięć nowych kart na rękę. Drugi krok to wznoszenie budynków. Kartę którą położyliśmy przed sobą możemy wybudować w swoim mieście, wnosząc do banku koszt budowy (podany on jest przy nazwie budynku). Czym płacimy? Kartami z ręki, każda odrzucona w tym momencie karta ma wartość jeden, bez względu na cyfrę przy nazwie. Pod koniec rundy, następuje zbieranie zysków z miasta i liczenie punktów zwycięstwa. Zyski są odzwierciedlone w kartach, ile masz zysku tyle kart dobierasz. Natomiast punkty zwycięstwa zapisujemy na karteczce, osoba która pierwsza osiągnie pułap 50 punktów ogłasza wygraną!

I oto cała gra! Szybka i prosta. Karty są porządnie wykonane, a mała ilość elementów sprawia, że w „Zbuduj swoje miasto” można zagrać wszędzie gdzie znajdziemy odrobine miejsca na wzniesienie miasta (rozłożenie kart), pod namiotem, na ławce czy w szkole. Gra mimo niewielu elementów zapewnia radość każdemu strategowi.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-05-21 08:18:42