Abalone Classic (edycja polska)
Pudełko wymiary
30.5 x 35 x 5.5 cm
30.5 x 35 x 5.5 cm
Waga około
1 kg
Ocena
6.46
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
logiczna (Abstract Strategy)
Pozycja na BGG
1792
Ocena na BGG
6.46/10 na 6997 głosy
Nazwa oryginalna
Abalone
Mechaniki
sieć ruchu (Grid Movement)
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
--------- (Slide/Push)
--------- (Static Capture)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Rok premiery
1987
Rok wydania
2018
Autor
Michel Lalet
Nazwa oryginalna
Abalone
Ocena na BGG
6.46
Pozycja na BGG
1763
Poziom trudności
2.17 na 5
Pudełko zawiera
*plansza do gry z przykryciem
*28 kul (po 14: czarnych i białych)

Opis

Abalone to gra, która niebezpiecznie wciąga!

Fascynująca w swojej prostocie, zajmuje długie godziny, chociaż jedna partia trwa maksymalnie 15-20 minut. Od „Abalone” nie sposób się oderwać! Co sprawia, że ta gra logiczna dla dwóch osób jest tak absorbująca? Wszystko. Perfekcyjnie wykonane elementy są trwałe, zatem wytrzymają wielokrotne „przepychanki”, dając dużo zabawy i satysfakcji, a proste zasady sprawiają, że do Abalone mogą zasiąść nawet dzieci. Mnogością rozwiązań i dróg do zwycięstwa ta czarno-biała planszówka przyciąga nawet wielbicieli cięższych tytułów.

Oto jak wygląda rozgrywka Abalone- planszę ustawiamy na środku, a gracze przy najbliższych krawędziach ustawiają 14 kul w wybranym kolorze. W swoim ruchu gracze przepychają 3, 2, lub 1 kulę w dowolnym kierunku- w bok, w przód, w tył. Celem gry Abalone jest wypchnięcie 6 bil przeciwnika poza planszę. Jak to zrobić? Prosto. Trzy Twoje bile przesuwają dwie kule przeciwnika. Analogicznie dwie Twoje przemieszczają jedną wrogą. I to wszystkie zasady, a możliwości mnóstwo. To właśnie urok Abalone! Sprytnie przemyślana konstrukcja planszy, składającej się z tak zwanych „gniazd”, sprawia, że bile są odporne na jakiekolwiek bodźce samoistnie je przesuwające- wiatry, przypadkowe poruszenie planszy, wstrząsy.

Abalone to cudo gier planszowych! Czy wiecie, że pierwszy egzemplarz gry powstał w 1989 roku? Od tamtego czasu Abalone podbija cały świat, zyskując coraz większą rzesze wielbicieli. Spróbuj już dziś! Z Abalone satysfakcja gwarantowana! Gra dostępna jest w wersji klasycznej i podróżnej. Ponad to, Abalone doczekało się rozszerzeń, umożliwiających rozgrywkę na większą ilość graczy!

Nagrody i wyróżnienia

  • Mensa Select (USA)
    Mensa Select (USA) ()
    1990 (miejsce 4)

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-05-21 13:33:11
abbalone