Młodzi Czarodzieje
Pudełko wymiary
25 x 25 x 6 cm
25 x 25 x 6 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
6.88
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Egmont
Kategorie
gra dla dzieci (Children's Game)
fantasy (Fantasy)
pamięciowa (Memory)
Pozycja na BGG
7178
Ocena na BGG
6.88/10 na 248 głosy
Nazwa oryginalna
Wizardry to the Power of Three
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
pamięć (Memory)
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2016
Rok wydania
2016
Autor
Michael Palm
Nazwa oryginalna
Wizardry to the Power of Three
Ocena na BGG
6.85
Pozycja na BGG
7073
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
* 1 plansza
* 1 szkoła magii
* 6 pionków graczy
* 1 duszek
* 3 kostki
* 1 znacznik zegara
* 18 kafelków drzew
* 3 magiczne mikstury
* 3 zaklęcia kości
* instrukcja

Opis

Latające miotły, mówiące koty i wszelkie przedmioty potrzebne do magicznych sztuczek są sprzedawane w sekretnym miejscu zwanym nocnym rynkiem. Tylko dorośli czarodzieje mogą do niego wejść. Antek, Alek i Ania, uczniowie 2 klasy szkoły magii jeszcze nimi nie są i od dawna powinni być w łóżkach! W tajemnicy pod osłoną nocy, ci uczniowie wymknęli się ze szkoły. Duszek strażnik zauważył zuchwałych wędrowców i już depcze im po piętach. Pędźcie z powrotem do szkoły zanim duszek was złapie! Drogę oświetlą wam świetliki - tylko musicie je najpierw znaleźć!

W grze Młodzi Czarodzieje zadaniem graczy jest dotrzeć do szkoły magii, zanim duch złapie któregoś z graczy. Aby tego dokonać, trzeba zapamiętywać położenie świetlików na planszy. Gra się zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Gracz, który ostatnio był w lesie, otrzymuje znacznik zegara i będzie rozpoczynać grę. W swojej turze rzuca się 3 kostkami.

Gra kończy się na 2 sposoby:

  1. Gdy wszyscy adepci znajdą się w szkole. Duszek was nie złapał - wszyscy wygrywają.
  2. Gdy duszek znajdzie się na polu, na którym stoi przynajmniej 1 pionek gracza, adept zostaje złapany. Wszyscy przegrywacie. Magiczne różdżki do góry i zagrajcie jeszcze raz!

Gra rekomendowana przez Kinderspiel des Jahres. Najwyższej jakości drewniane elementy. Gracze ćwiczą pamięć i współpracę w grupie.

ZAGRAJ ZE MNĄ to kolekcja doskonałych gier planszowych dla rodziców i dzieci. Znajdziesz tu gry, które wyróżniają się najwyższej jakości wykonaniem (drewniane elementy, gruby karton) i ciekawymi regułami. Gry zdobyły liczne nagrody na całym świecie, w tym najbardziej prestiżową Kinderspiel des Jahres.

Gry z kolekcji ZAGRAJ ZE MNĄ rozwijają u dzieci umiejętności takie jak: rozpoznawanie kolorów, liczenie, zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętność radzenia sobie z emocjami, współpracę w grupie. Najważniejsze jest jednak to, że dają dużo zabawy i radości dzieciom... i ich rodzicom.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-07-10 18:34:37