Tapestry (edycja polska)
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 10.5 cm
29.5 x 29.5 x 10.5 cm
Waga około
2.9 kg
Ocena
7.45
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Phalanx
Kategorie
cywilizacyjna (Civilization)
Pozycja na BGG
275
Ocena na BGG
7.45/10 na 20192 głosy
Nazwa oryginalna
Tapestry
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
--------- (Contracts)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
--------- (Events)
--------- (Grid Coverage)
zarządzanie ręką (Hand Management)
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
--------- (Income)
--------- (Map Addition)
--------- (Once-Per-Game Abilities)
dociąganie kart (Open Drafting)
igranie z losem (Push Your Luck)
wariant solo (Solo / Solitaire Game)
--------- (Square Grid)
wzajemne zniszczenie (Take That)
--------- (Tech Trees / Tech Tracks)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
--------- (Variable Set-up)
Wydanie
polskie
Instrukcja
Polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 1 do 5 osób
Czas gry
od 120 min.
Rok premiery
2019
Rok wydania
2019
Autor
Jamey Stegmaier
Nazwa oryginalna
Tapestry
Ocena na BGG
7.47
Pozycja na BGG
238
Poziom trudności
2.88 na 5

Opis

Tapestry to gra o wielu strategicznych możliwościach cywilizacyjnego rozwoju. Na czterech torach postępu – nauki, technologii, eksploracji i wojska - dacie popis zdolności zrównoważonej bądź wyspecjalizowanej ekspansji, rządzonej niezmiennie przez nieubłagany rachunek zysków i strat.

Opowieść intrygująca i pełna rozmachu jak świat, w którym się rozgrywa – wschodząca cywilizacja wchodząca na krętą ścieżkę rozwoju, aby zapisać się na kartach historii jako najpotężniejsze imperium w dziejach planety, a nawet kosmosu. Kulturowo-technologiczna rywalizacja między poszczególnymi graczami, długofalowe następstwa niezwykle trafnych bądź całkowicie chybionych posunięć, a także wiele współzależności między zagospodarowaniem przestrzennym waszego państwa i jego stolicy a surowcami, profitami i bonusami, które w zamian otrzymacie. Nie zapomnijmy o zawieraniu mniej lub bardziej formalnych paktów o nieagresji z przeciwnikami – oto, co was czeka, gdy zasiądziecie do Tapestry.

Tapestry to gra o wielu strategicznych możliwościach cywilizacyjnego rozwoju. Na czterech torach postępu – nauki, technologii, eksploracji i wojska - dacie popis zdolności zrównoważonej bądź wyspecjalizowanej ekspansji, rządzonej niezmiennie przez nieubłagany rachunek zysków i strat. Podejmujcie rozważne decyzje, gdyż obranie poszczególnej ścieżki rozwoju zamyka wam drzwi do pewnej puli korzyści, która mogłaby być przydatna przy kolejnym skoku o szczebel wyżej na drabinie cywilizacyjnej modernizacji. Gdy uznacie, że czas zebrać owoce waszych wysiłków, wykonacie szereg akcji przychodu, które wprowadzą wasze państwo w nową epokę, abyście mogli dalej podbijać, rozwijać się, rządzić i dzielić.

Wiekopomne chwile, przełomowe momenty, doniosłe wydarzenia oraz punkty zwrotne historii waszej cywilizacji uwiecznicie na tytułowych arrasach, które nie tylko dodadzą wam skrzydeł do kontynuacji progresu, ale również wyposażą w szereg wymiernych korzyści, które będziecie mogli spożytkować w dalszej części rozgrywki. Powiadają co prawda, że nie szata zdobi człowieka, ale za to sala ozdobiona arrasami warta jest więcej niż skarbiec po brzegi wypełniony złotem!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-09-04 18:27:04
topestry