nieNagaraja
- Pudełko wymiary
- 21 x 27.5 x 7 cm
- Waga około
- 0.9 kg
7.12
- Producent
- Rebel
- Kategorie
- przygodowa (Adventure)
blef (Bluffing)
odkrywanie (Exploration)
labirynt (Maze) - Pozycja na BGG
- 1498
- Ocena na BGG
- 7.12/10 na 2603 głosy
- Nazwa oryginalna
- Naga Raja
- Mechaniki
- rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
sieć ruchu (Grid Movement)
zarządzanie ręką (Hand Management)
plansza modułowa (Modular Board)
budowa dróg (Network and Route Building)
--------- (Sudden Death Ending)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement) - Wydanie
- międzynarodowe
- Instrukcja
- polska
- Wiek
- od 9 lat
- Liczba graczy
- od 2 osób
- Czas gry
- od 30 do 30 min.
- Rok premiery
- 2019
- Rok wydania
- 2020
- Autor
- Bruno Cathala
- Nazwa oryginalna
- Nagaraja
- Ocena na BGG
- 7.23
- Pozycja na BGG
- 1298
- Poziom trudności
- 2.04 na 5
- Pudełko zawiera
- * 2 plansze świątyni
* 18 relikwii
* 2 karty pomocy
* 18 kafelków pomieszczeń
* 12 amuletów
* 36 kolumn przeznaczenia
* 48 kart
* instrukcja
Opis
Na terenie Indii odkryto bliźniacze świątynie dwóch zapomnianych bóstw. Wszystko wskazuje na to, że znajdują się w nich bezcenne artefakty! Zarówno Ty, jak i Twój przeciwnik, wyruszyliście na poszukiwanie skarbów, zaczynając tym samym wyścig o wielką stawkę. Nie będzie łatwo - czeka Was poruszanie się w labiryncie dróg, a także... klątwa złego boga Garudy!
Nagaraja to dwuosobowa gra, w której eksplorujemy świątynie w poszukiwaniu cennych relikwii. Naszym zadaniem będzie pozyskiwanie i umieszczanie na planszy odpowiednich kafelków z drogami w taki sposób, by dostać się do artefaktów. Aby wygrać, musimy zebrać 25 punktów (sumowanych z wartości zdobytych przedmiotów). Chyba że ktoś z nas odkryje 3 relikwie oznaczone jako przeklęte – taka osoba automatycznie przegrywa pojedynek, a klątwa zapewni jej zmartwienia znacznie większe i ważniejsze niż poszukiwanie skarbu.
na czym to polega?
Podczas rozgrywki w Nagaraję każdy z uczestników porusza się po własnej planszy świątyni. Na środku znajdują się miejsca na kafelki pomieszczeń, a dookoła jej krawędzi można znaleźć 9 skrytek, w których umieszczono święte i przeklęte relikwie. Artefakty rozmieszczane są losowo na początku gry, oczywiście w tajemnicy.
W każdej rundzie na stole będzie pojawiał się jeden kafelek pomieszczenia – aby go zdobyć, należy pokonać drugiego gracza. W tym celu będziemy rzucali specjalnymi kolumnami o różnej wartości oraz wykorzystywali efekty kart z ręki. Gracz, który ostatecznie będzie miał więcej punktów przeznaczenia, zdobędzie kafelek i umieści go w swojej świątyni, torując sobie drogę do skarbu.
Gra kończy się automatycznie w momencie, gdy któryś z graczy zdobędzie 25 punktów lub kiedy ktoś odkryje 3. przeklętą relikwię. Jeśli któryś z uczestników położy 9. kafelek pomieszczeń, a żaden z warunków końca gry nie zostanie spełniony, zwycięża osoba, która do tej pory uzbierała najwięcej punktów.
dlaczego pokochasz tę grę?
- Choć wydawać by się mogło, że główne zasady są bardzo proste, Nagaraja oferuje nam naprawdę wiele możliwości. Podczas rozgrywki będziemy opracowywali własne strategie w oparciu o dostępne kolumny, zdolności specjalne potężnych amuletów, a także karty, które trafią na naszą rękę. Mnogość dostępnych efektów sprawia, że kolejne partie są całkowicie różne.
- Bruno Cathala niezwykle umiejętnie wykorzystuje elementy losowe, jednocześnie nie podporządkowując im całej gry. Dzięki wykorzystaniu kolumn i kart, nigdy nie możemy być pewni, czy uda nam się osiągnąć zamierzony efekt, musimy więc zatem przygotowywać się na różne ewentualności.
- Poszczególne zdolności kart pozwalają na przeszkadzanie drugiemu graczowi w realizowaniu planów, co powinno usatysfakcjonować fanów interakcji.
Nagrody i wyróżnienia
Pliki i strony związane z grą
Akcesoria do gry
Gry z serii
Cena gry
-
AM76
79.90 PLN