The Shadow Planet
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta

Opis

W dziwnych i odległych rejonach kosmosu, śmierć może nie być najgorszym końcem…

Grupa astronautów, wysłana z misją ratunkową, ląduje na opuszczonej planecie, aby poznać los dawno zaginionego statku naukowego. Mając niewiele ponad jeden dzień na zbadanie co się stało, załoga odkrywa, że sama planeta i napotkani ocalali ukrywają mroczne tajemnice, które mogą zagrozić ludzkości.

The Shadow Planet: The Board Game to gra science-fiction w klimacie kosmicznego horroru, oparta na wspaniale ilustrowanym włoskim komiksie autorstwa Blasteroid Brothers, stworzona przez Giacomo i Gianlucę Santopietro – autorów odpowiedzialnych za Listy z Whitechapel.

Tytuł idealnie łączy ideę ukrytych tożsamości z całkowicie rewolucyjnym podejściem do mechaniki budowania talii, oferując tym samym wyjątkowe wrażenia z gry i szansę na wykorzystanie zupełnie innej strategii w każdej rozgrywce.

Wylosuj swój ukryty cel i wykorzystaj jedną z sześciu różnych postaci, aby go zrealizować. Oszukuj rywali i kontroluj przebieg gry poprzez sprytne zarządzanie różnymi taliami. Poruszaj się po rozmaitych miejscach na planecie, aby zdobywać potężne karty lub używać specjalnych zdolności. Jednak pamiętaj, że przyniosą one również korzyści przeciwnikom, którzy mogą sięgnąć po dokładnie tę samą talię, którą Ty próbujesz zmodyfikować.

Graj nad stołem, szukaj sojuszników i zidentyfikuj zagrożenie ze strony obcego, zanim okaże się zbyt potężny… Chyba, że to właśnie Ty jesteś istotą próbującą opuścić planetę!

Ocal ludzkość… lub ocal samego siebie.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-10-28 13:55:27