Łowcy Potworów
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Wydanie
polskie
Instrukcja
Polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 40 do 60 min.
Rok premiery
2019
Rok wydania
2019
Autor
Richard Garfield
Pudełko zawiera
*78 kart Potworów
*82 karty krain
*13 kart pracowników
*21 kart wydarzeń
*21 kart ukrytych celów
*10 kart krain początkowych
*5 planszetek graczy
*plansza główna
*7 kart sezonów
*12 kart pożyczki
*5 kart skonsolidowanej pożyczki
*108 złotych Koron
*24 znaczniki łowców
*3 kości królewskich łowców
*bloczek do zapisywania punktów
*instrukcja

Opis

Królewskie Stowarzyszenie Łowców Potworów ma w swym gronie najbardziej renomowanych i szanowanych ekspertów od Potworów z całego imperium. Każdego roku Stowarzyszenie przyjmuje w swoje szeregi tylko jednego nowego członka, więc wszyscy kandydaci prześcigają się w gromadzeniu w swoich menażeriach najciekawszych bestii, które mogą znaleźć... i złapać.

Aby ułatwić zadanie kandydatom, Stowarzyszenie przydziela im niewielki stypendium, dzięki któremu mogą zatrudnić innych ekspertów i sfinansować podróż do magicznych krain, w których żyją najbardziej egzotyczne stwory.
Po czterech sezonach łowów, aspirujący do członkostwa w Stowarzyszeniu prezentują swoje kolekcje na corocznym bankiecie - wydarzeniu znanym jako "Potworne widowisko".


"Łowcy Potworów" to gra opierająca się na dobieraniu kart, w której gracze starają się zebrać zestawy krain, aby móc pochwycić i zaprezentować dziwne i egzotyczne stwory. Uczestnicy gry zatrudniają również pracowników pomagających obsłużyć ich przedsięwzięcie i realizują własne ukryte cele.

 

Za pokazywanie widowni potworów, wykonywanie ukrytych celów i zdobywanie złotych Koron podczas czterech sezonów (tyle trwa rozgrywka) otrzymują punkty zwycięstwa. Osoba, której widowisko okaże się najbardziej zyskowne i spektakularne, wygrywa i zostaje przyjęta do Królewskiego Stowarzyszenia Łowców Potworów!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-11-29 20:32:57