Volt (edycja polska) + żetony
Ocena
6.71
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta
Kategorie
walka (Fighting)
figurkowa (Miniatures)
science Fiction (Science Fiction)
Pozycja na BGG
4613
Ocena na BGG
6.71/10 na 648 głosy
Nazwa oryginalna
VOLT
Mechaniki
planowanie ruchu (Action Queue)
sieć ruchu (Grid Movement)
--------- (Programmed Movement)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Rok premiery
2018
Rok wydania
2019
Autor
Emerson Matsuuchi
Nazwa oryginalna
VOLT
Ocena na BGG
6.79
Pozycja na BGG
4243
Poziom trudności
2.00 na 5
Pudełko zawiera
*4 figurki robotów
*2 dwustronne plansze
*4 kolumny areny
*4 zasłonki
*4 kartonowe monitory oraz panele kontroli
*54 karty
*16 kości
*60 żetonów
*2 instrukcje

Opis

 Do każdego egzemplarza gry dołączamy promocyjne żetony akrylowe. Oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Witamy na arenie starć robotów! 

Dzisiejszego wieczoru będziemy świadkami starcia najwspanialszych stalowych gladiatorów obecnego sezonu Ligi Walk Robotów (RFL). 

Roboty bojowe już wyjeżdżają na arenę. Publiczność głośno domaga się akcji rozświetlonej wiązkami laserów. Na pewno to finałowe starcie będzie od nich wręcz błyszczeć! Operatorzy już przyszykowali swoje aparatury. Przygotujcie się na zupełnie nowy poziom cybernetycznego zniszczenia. W końcu tylko jeden operator może sięgnąć po tytuł mistrza. 

Niech rozpocznie się starcie! 

W grze Volt każdy gracz wciela się w rolę operatora kontrolującego robota bojowego, walczącego z rywalami na arenie. Poprzez programowanie swych działań na trzy ruchy naprzód gracze starają się przewidzieć poczynania innych robotów i próbują zniszczyć przeciwników, bądź utrzymać kontrolę nad zapewniającymi punkty zwycięstwa polami na arenie. 

Gra Volt zawiera niezwykle proste zasady szkoleniowe, a do tego zapewnia doświadczonym graczom wiele różnych modułów, sprawiających, że ich potyczki są jeszcze bardziej ekscytujące i bezlitosne. 

Zaplanuj swoje poczynania na trzy ruchy naprzód i szybko złap numer startowy, aby dzięki temu Twój robot mógł poruszać się i strzelać w idealnym momencie. Spychaj inne roboty do głębokich dołów, albo strzelaj do nich ze swoich laserów, aby zdobywać za to wszystko punkty zwycięstwa. 

Brzmi banalnie? To proste, no, przynajmniej na poziomie zasad. Jednak zniszczenie innych bez uszkadzania własnego robota to niemałe wyzwanie. Na szczęście zniszczone roboty nie muszą długo czekać, aby powrócić na arenę walk. Po prostu restartują się na początku kolejnej rundy! 

Volt to poprawiona i rozbudowana wersja gry Volt - Robot Battle Arena, której autorem jest Emerson Matsuuchi (twórca takich gier jak bestsellerowa trylogia Century, czy oszałamiający swym wyglądem Reef). 

Dzięki niezwykle przystępnym zasadom szkoleniowym, dreszczyku niepewności, jak i taktycznym opcjom zapewnianym przez zasady zaawansowane, Volt oferuje masę emocji i wyzwań zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych graczy. 

Ponadto gra zawiera także doskonale działające zasady ze Sztuczną Inteligencją, z których można korzystać podczas rozgrywki na 2 lub 3 graczy, oraz niezwykle emocjonujący tryb mistrzostw. 

Gra Volt ma także specjalnie zaprojektowane pudełko, w którym plansze są rozkładane na plastikowej wkładce, co w połączeniu z trójwymiarowymi kolumnami tworzy naprawdę oszałamiającą arenę walk. 

W trakcie swych potyczek gracze kierować będą szczegółowymi figurkami robotów, poruszanym dzięki mocy półprzezroczystych kości, różnym taliom kart oraz wielu innym pieczołowicie zaprojektowanym elementom. 

Jednak najważniejsze jest to, że Volt zapewnia graczom naprawdę masę dobrej zabawy! 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-12-06 10:23:12