Set - rodzinna gra karciana
Pudełko wymiary
9.5 x 12.5 x 2 cm
9.5 x 12.5 x 2 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.5
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
gra karciana (Card Game)
puzzle (Puzzle)
Pozycja na BGG
1684
Ocena na BGG
6.5/10 na 12811 głosy
Nazwa oryginalna
SET
Mechaniki
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
--------- (Real-Time)
--------- (Speed Matching)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 1 do 20 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
1988
Rok wydania
2023
Autor
Marsha J. Falco
Nazwa oryginalna
SET
Ocena na BGG
6.49
Pozycja na BGG
1496
Poziom trudności
1.67 na 5
Pudełko zawiera
*81 kart
*instrukcja

Opis

Rodzinna gra w czasie rzeczywistym!

Emocje sięgają zenitu, gdy wiesz, że inni patrzą na to co Ty,.. ale czy to aby dobry wybór? Zastanów się jeszcze raz! A niech to, ktoś Cię ubiegł? Szybko szukaj następnych „Setów”! Oto doceniona wieloma nagrodami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Niemczech gra karciana dla całej rodziny. W Polsce wydana przez G3. Co to za tytuł? „Set”- cieszący się niesłabnącą popularnością (nawet w Mensie!), od 1988 roku, wciąż zyskuje nowych fanów! Gotowy na wielkie emocje i rodzinne godziny rozgrywki?

Przygotowanie jest jak zasady- banalnie proste! 12 kart z przetasowanej talii rozkładamy na stole. I uwaga- „Set” jest już gotowy do rozgrywki, a Ty? Do stołu możesz zasiąść sam, lub w gronie nawet 20-osobowym. Gra nie dzieli się na tury- tu wszyscy gramy jednocześnie- w tzw. „czasie rzeczywistym”. Po odkryciu kart, uczestnicy próbują wskazać „Set” trzech kart, oparty o cztery cechy- WYPEŁNIENIE, KSZTAŁT, LICZBĘ ELEMENTÓW i KOLOR. Cechy muszą być albo takie same, albo zupełnie różne (w dowolnej proporcji). Osoba, która pierwsza wskaże SET, w nagrodę otrzymuje te trzy karty. Pula jest uzupełniana o kolejne trzy i gra toczy się dalej. Wygrywa osoba z największą ilością kart po wyczerpaniu się talii.

Niepozorne wydanie sprawia, że gra jest niezwykłą niespodzianką, dla każdego kto spróbuje swoich sił przy zabawie. „Set” niesamowicie wciąga. Nawet po zakończonej rozgrywce- wciąż widzimy owale, kolory i staramy się liczyć podobne elementy! Hit, którego raz spróbujesz, a będziesz wyciągał na każdym rodzinnym spotkaniu!

Nagrody i wyróżnienia

  • Mensa Select (USA)
    Mensa Select (USA) ()
    1991 (miejsce 3)

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-08-31 18:55:27