Piętaszek
Pudełko wymiary
13 x 13 x 4 cm
13 x 13 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
7.12
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Lacerta
Kategorie
przygodowa (Adventure)
gra karciana (Card Game)
walka (Fighting)
na podstawie powieści (Novel-based)
piraci (Pirates)
wydrukuj i graj (Print & Play)
Pozycja na BGG
534
Ocena na BGG
7.12/10 na 21319 głosy
Nazwa oryginalna
Friday
Mechaniki
tworzenie talii (Deck, Bag, and Pool Building)
zarządzanie ręką (Hand Management)
igranie z losem (Push Your Luck)
wariant solo (Solo / Solitaire Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 1 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2011
Rok wydania
2012
Autor
Friedemann Freise
Pudełko zawiera
*72 karty
*3 plansze pomocnicze
*22 drewniane punkty życia
*instrukcję

Opis

Samotna przygoda na bezludnej wyspie!... czy aby na pewno?

Podobno na plaży zamieszkał rozbitek. Nazywa się Robinson. Ty, jako Piętaszek, spokojnie żyłeś w dziczy, a teraz Twoje myśli są pełne niepokoju. Przecież ten człowiek sobie sam nie poradzi. Musisz mu pomóc wydostać się z wyspy, abyś Ty mógł odzyskać spokój.

„Piętaszek” jest grą jednoosobową. Rozpoczynającym przygodę instrukcja podpowiada jak rozstawić elementy. Celem jest uwolnienie Robinsona z wyspy. Musimy go przeprowadzić przez zawiłości gry, by w finałowym starciu pokonał dwóch piratów. „Piętaszek” przebiega w rundach. W każdej rozgrywamy akcję w podanej kolejności. Najpierw dociągamy dwie karty ze stosu zagrożeń. Jedną kładziemy przed Robinsonem (temu niebezpieczeństwu musimy stawić czoła), a drugą odkładamy na stos kart odrzuconych. Następuje faza walki z zagrożeniem. Na każdej karcie zagrożenia jest określona darmowa pula kart walki, które możemy dociągnąć z odpowiedniego stosu i ułożyć po lewej stronie niebezpieczeństwa (uwaga! Za poświęcone punkty życia, również dociągamy karty!). Walkę wygrywamy jeśli suma siły wartości dociągniętych kart, jest równa bądź wyższa od siły zagrożenia. Jeśli wygraliśmy przechodzimy dalej, jeśli nie, Robinson traci tyle punktów życia ile brakuje naszym kartom walki. Gdy wyczerpie się stos zagrożeń po raz trzeci- Robinson i Piętaszek stawiają czoła piratom! Jeśli Robinson straci więcej punktów życia niż posiada- przegrywamy.

Bardzo przyjemne wyzwanie. Przenosimy się na wyspę, stawiamy czoła czyhającym tam niebezpieczeństwom. „Piętaszek” mimo grafik i tematu jest dość trudną grą (od 10 lat), a co najlepsze- jeszcze możemy zwiększyć poziom (jest ich aż 4!). Zostań mistrzem i ocal Robinsona jako jego wierny przyjaciel Piętaszek!Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-09-17 17:48:52