Bang! (edycja polska)
Pudełko wymiary
14 x 19 x 4.5 cm
14 x 19 x 4.5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.49
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Kategorie
dziki zachód (American West)
blef (Bluffing)
gra karciana (Card Game)
dedukcja (Deduction)
walka (Fighting)
Pozycja na BGG
1610
Ocena na BGG
6.49/10 na 31933 głosy
Nazwa oryginalna
BANG!
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Hidden Roles)
--------- (Hot Potato)
--------- (Kill Steal)
eliminacja graczy (Player Elimination)
wzajemne zniszczenie (Take That)
partnerstwo (Team-Based Game)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 4 do 7 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Edycja
4
Rok premiery
2002
Rok wydania
2023
Autor
Emiliano Sciarra
Nazwa oryginalna
BANG!
Ocena na BGG
6.50
Pozycja na BGG
1377
Poziom trudności
1.63 na 5
Pudełko zawiera
*7 kart ról
*16 kart bohaterów
*7 skrótów zasad
*30 żetonów nabojów
*80 kart
*7 plansz graczy
*instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Bang

Opis

Bang!

Samo południe. Palące słońce zalewa piaszczyste równiny, a naprzeciw Ciebie- On. Najszybszy rewolwerowiec. Bang! A nie. Jednak to Ty jesteś szybszy! „Bang!” to dynamiczna gra karciana, mocno oparta na interakcji z innymi graczami! Przeznaczona jest dla 4-7 uczestników, najlepiej przyjaciół chętnych by do siebie postrzelać

„Bang!” rozpoczynamy od rozdania plansz graczy, wylosowania tajnej tożsamości (szeryf, pomocnicy szeryfa, renegat i bandyci) i postaci (jest ich sporo, więc szybko się nie nudzi). Na planszy zaznaczamy nabojami ilość ran które możemy otrzymać. Na początku gry dobieramy na rękę tyle kart ile posiada naboi na planszy gracza. Rozgrywkę w „Bang!” rozpoczyna Szeryf. Na początku swojej tury gracz dobiera dwie, a potem zagrywa dowolną ilość kart, tak, by na zakończenie swojej tury mieć maksymalnie tyle kart ile mamy naboi (punktów życia). Zagrane karty powodują różne efekty. Podstawową karta jest „Bang!”- czyli wystrzał do jakiejś osoby- w zależności jaki mamy rodzaj broni (z początku możemy strzelać tylko do sąsiadów). Karty zawierają również sprzęty- lepsze bronie, lornetki- a nawet rumaka (jak przystało na dziki zachód). Jeśli zdecydujemy się wystrzelić, przeciwnik może zagrać „pudło” lub zdjąć z planszy gracza jeden nabój. Osoby bez naboi odpadają! Celem gry „Bang!” jest dla każdej postaci inny. Szeryf i jego pomagierzy muszą zastrzelić wszystkich bandytów i renegata. Bandyci wygrają jeśli zastrzelą szeryfa i jego świtę, natomiast Renegat ogłasza zwycięstwo jeśli zginą wszyscy poza nim.

Gra prosta w swych założeniach, zapewniająca dużo zabawy, poprzez domysły i blefowanie! „Bang!” to bezwzględnie gra imprezowa! Na duża ilość osób, może być rozgrywana parę razy, a się nie nudzi. Klimatyczna i energiczna, łatwa do zrozumienia i przede wszystkim oparta na relacjach między graczami. Wiele razy reaktywowana i wznawiana, zasłużyła sobie na miejsce w czołówce gier towarzyskich, a ostatnimi czasy doczekała się dodatku w języku polskim!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-09-18 12:25:45