Escape Tales: Low Memory (edycja polska)
Pudełko wymiary
18.5 x 27.5 x 6.5 cm
18.5 x 27.5 x 6.5 cm
Waga około
0.8 kg
Ocena
6.66
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
gra karciana (Card Game)
dedukcja (Deduction)
puzzle (Puzzle)
science Fiction (Science Fiction)
Pozycja na BGG
3926
Ocena na BGG
6.66/10 na 941 głosy
Nazwa oryginalna
Escape Tales: Low Memory
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 16 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 360 do 540 min.
Rok premiery
2019
Rok wydania
2020
Autor
Jakub Caban
Nazwa oryginalna
Escape Tales: Low Memory
Ocena na BGG
6.83
Pozycja na BGG
3396
Poziom trudności
2.38 na 5
Pudełko zawiera
* 148 kart Gry
* 19 kart Lokacji
* 14 kart Stresu
* 22 żetony Akcji
* 4 żetony Postępu
* 1 plansza
* 3 Story Booki
* 1 instrukcja

Opis

W roku 2060 Elizabeth żegna się z mężem. Wyruszają w rodzinną podróż, ona jednak musi dokończyć badania i postanawia później do niego dołączyć. Gdy tylko autonomiczny pojazd męża opuszcza podjazd, kobieta wraca do pracy. Kolejny zwykły dzień - przynajmniej tak jej się zdaje.

Następnego ranka budzi się na sofie. Przeraźliwie boli ją głowa, a w domu panuje bałagan, jakby ktoś się do niego włamał. Choć próbuje ze wszystkich sił, nie umie sobie przypomnieć niczego od momentu, gdy zajęła się pracą. Elizabeth postanawia użyć skanera pamięci.

To świetne narzędzie! Jednak postęp technologiczny ma swoją cenę...

Escape Tales: Low Memory to gra karciana typu escape room dla 1 do 4 graczy, z mocnym naciskiem na fabułę. Gra skupia się nie tylko na wymagających zagadkach, lecz także na wciągającej historii, na którą będziesz miał wpływ podczas rozgrywki.

Gra składa się z trzech następujących po sobie opowieści. Wasze wybory dokonane podczas pierwszych dwóch opowieści - i ich rezultaty - wpłyną na to jak ostatecznie zakończy się historia.

Gra jest świetnym odwzorowaniem gier typu Escape Room - ze swoimi wciągającymi zagadkami, które wymagają sprytu, spostrzegawczości i myślenia analitycznego. Jednocześnie pozwala ona na zabawę w zaciszu domu, zarówno w grupie znajomych czy domowników, jak i w rozgrywce jednoosobowej.

Escape Tales: Low Memory to gra kooperacyjna. Oznacza to, że wspólnie będziecie podejmować decyzje (nie dotyczy to trybu solo). Pamiętajcie, by omawiać ze sobą lokacje i zagadki. Zakończenie historii zależy od waszych wspólnych wyborów.

Aplikacja Escape Tales służy do wprowadzania rozwiązań zagadek. Jest przygotowana w formie strony internetowej, którą możecie dodać do Ekranu Głównego urządzenia przenośnego, aby korzystać z niej jak z aplikacji (działa również w trybie offline).


Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2020-05-18 14:25:06