Pojedynek Robotów
Pudełko wymiary
20 x 20 x 4.5 cm
20 x 20 x 4.5 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
6.6
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
logiczna (Abstract Strategy)
zwierzęta (Animals)
gra dla dzieci (Children's Game)
edukacyjna (Educational)
Pozycja na BGG
4543
Ocena na BGG
6.6/10 na 744 głosy
Nazwa oryginalna
Let's Catch the Lion!
Mechaniki
sieć ruchu (Grid Movement)
--------- (Square Grid)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Rok premiery
2008
Rok wydania
2012
Autor
Madoka Kitao
Pudełko zawiera
*plansza do gry
*8 drewnianych pionków
*10 naklejek z robotami
*instrukcja

Opis

Robo-szachy!

Oto polska wersja klasycznej japońskiej gry Shogi. "Pojedynek Robotów”, wydany przez Egmont, to wschodnioazjatycka odmiana szachów, podana w bardzo przyjaznej dla dzieci formie. Zamiast krążków z "japońskimi znaczkami" w pudełku znajdziemy żetony robotów- co ucieszy wielbicieli techniki. Na co czekasz? Rozkładaj plansze i graj!


"Pojedynek Robotów" to gra dwuosobowa. Każdy z zawodników powinien mieć przynajmniej 6 lat. By rozpocząć należy między osobami uczestniczącymi w zabawie rozłożyć planszę, a na niej pionki robotów (w określonej przez instrukcję pozycji startowej). Gracze będą wykonywali tury na przemian. W każdej możemy poruszyć jednego robota. Żetony mają kropeczką zaznaczone w którą stronę mają możliwość przemieszczania- co znacznie ułatwia zabawę młodszym uczestnikom. Celem gry "Pojedynek Robotów" jest albo dodarcie pionkiem Czerwonego Robota do przeciwległej krawędzi planszy, albo zbicie go przeciwnikowi. Podobne do szachów? Ale czym się różni? W grze "Pojedynek Robotów" zbite pionki przeciwnika możemy umieszczać na pustych polach planszy- będą one walczyć po naszej stronie!

Uwaga! Zabawa jest bardzo wciągająca! Wydawca określa na pudełku, że jedna partia trwa około 20 minut! Ale nie daj się zwieść, bo na jednej partii się nie skończy. Przy "Pojedynku Robotów" zawsze oczekuje się rewanżu. Może dlatego, że chcemy wypróbować nową strategię, a może zwyczajnie gramy dla przyjemności. 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-09-26 12:45:30
wyścig robotów