Rój (Hive)
Pudełko wymiary
21 x 21 x 6.5 cm
21 x 21 x 6.5 cm
Waga około
0.8 kg
Ocena
7.32
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
logiczna (Abstract Strategy)
zwierzęta (Animals)
Pozycja na BGG
271
Ocena na BGG
7.32/10 na 33832 głosy
Nazwa oryginalna
Hive
Mechaniki
zarządzanie obszarami (Enclosure)
sieć ruchu (Grid Movement)
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
--------- (Pieces as Map)
--------- (Score-and-Reset Game)
--------- (Three Dimensional Movement)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 9 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 15 do 25 min.
Edycja
1
Rok premiery
2001
Rok wydania
2007
Autor
John Yianni
Nazwa oryginalna
Hive
Ocena na BGG
7.32
Pozycja na BGG
251
Poziom trudności
2.33 na 5
Pudełko zawiera
*22 bakelitowe płytki
*1 torba do przechowywania płytek
*instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Rój (Hive)

Opis

 Mała armia, wielka strategia!

„Rój” to jedna z najlepszych gier umysłowych według MENSY- międzynarodowego stowarzyszenia ludzi z wysokim IQ! Logiczna gra dla dwóch osób, cechująca się szybką sprawną i przyjemną rozgrywką. W grze posługujemy się wytrzymałymi bakelitowymi płytkami z symbolami owadów. Celem gry jest otoczenie pionkami (w dowolny sposób) królowej przeciwnika. Gracze dzięki unikalności gatunków w roju mają do dyspozycji nieskończoną paletę strategii i pułapek dzięki którym mogą za każdym razem inaczej osiągać zwycięstwo!

Grę rozpoczynamy od zbudowaniu roju. W tym celu gracze wybierają jednego ze swoich owadów i stawiają na środku, tak, by stykał się krawędzią z innym. Następnie po kolei dokładają owady tak, by sąsiadowały tylko z własnym rojem. Maksymalnie do czwartej rundy można odkładać wystawienie królowej (uwaga! Rój bez królowej nie może się ruszać!). Kiedy obie królowe znajdują się na planszy rozpoczyna się prawdziwy popis strategiczny! Jak otoczyć królową? Każdy owad oferuje inny sposób poruszania się: mrówki mogą obiegać cały rój, pająk idzie dokładnie trzy pola do przodu, konik polny przeskakuje w linii prostej dowolną ilość owadów, a żuk może poruszać się o jedno pole do przodu, a z racji, ze jest duży może wejść „na rój” (czyli na inne pionki!). Mnóstwo możliwości i tylko dwa ograniczenia. Po pierwsze, roju nigdy nie można przerwać. Po drugie, jeśli pionka nie można swobodnie wyciągnąć z szeregu nie przysługuje mu prawo ruchu.

Niesamowita satysfakcja płynąca z rozgrywki jest potęgowana przez krótki czas w jakim można osiągnąć zwycięstwo! Przyjemnie leżące w ręku pionki są bardzo wytrzymałe i pozwalają rozegrać pojedynek nawet w podróży- w pudełku znajduje się wygodny woreczek w którym transport Roju będzie kwestią formalną. Dla prawdziwych koneserów zostały wydane dodatki wprowadzające kolejne gatunki owadów jeszcze bardziej urozmaicające rozgrywkę! Rój to nowoczesne szachy! Gra królów odświeżona i porządnie wykonana! Mała armia, wielka strategia!

Nagrody i wyróżnienia

  • Mensa Select (USA)
    Mensa Select (USA) ()
    2006 (miejsce 2)

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-06-04 11:40:22