Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu
Pudełko wymiary
18.5 x 27.5 x 6.5 cm
18.5 x 27.5 x 6.5 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
7.11
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
gra karciana (Card Game)
dedukcja (Deduction)
fantasy (Fantasy)
horror/groza (Horror)
puzzle (Puzzle)
Pozycja na BGG
4028
Ocena na BGG
7.11/10 na 549 głosy
Nazwa oryginalna
Escape Tales: Children of Wyrmwoods
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 16 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 450 do 450 min.
Rok premiery
2020
Rok wydania
2022
Autor
Jakub Caban
Nazwa oryginalna
Escape Tales: Children of Wyrmwoods
Ocena na BGG
7.35
Pozycja na BGG
4201
Poziom trudności
2.25 na 5
Pudełko zawiera
*36 żetonów Akcji
*187 kart Gry
*8 kart Odpoczynku
*8 kart Skupienia
*16 kart Lokacji
*1 Mapa
*4 karty Pomocy
*3 Story Booki
*1 Instrukcja

Opis

Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu to samodzielna kooperacyjna gra planszowa dla 1-4 graczy, osadzona w świecie dark fantasy. Rozgrywka łączy zagadki typu escape room, ale bez ograniczeń czasowych, z grą narracyjną, w której decyzje graczy wpływają na przebieg rozgrywki, oraz elementy gier fabularnych/rpg, w których podjęte wybory kształtują rozwój postaci.

Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu to gra karciana osadzona w mechanice escape room. Wciągająca narracja, rozwiązywanie zagadek bez czasowych ograniczeń oraz szereg trudnych wyborów, urzekną Cię i wciągną w mroczny, tajemniczy świat.

Nazywasz się Gilbert i od urodzenia żyjesz w niewielkim miasteczku otoczonym potężnym murem. Wszystko co znasz, znajduje się w jego wnętrzu, poza nim rozciągają się mroczne, niebezpieczne lasy – dom Wyrmvins, plugawych hybryd roślin i zwierząt, połączonych dawno zapomnianą, bluźnierczą magią. Miasto jest bezpieczne… na razie. To, co wydaje się daleko, pociąga za sznurki Twojego losu. Zbliża się czas próby, której musisz się podjąć.

Zanurz się w mrocznej historii dark fantasy, którą sam stworzysz. Twoje decyzje – na dobre i złe – będą miały wpływ na świat i napotkanych ludzi.

Każdy Twój wybór oddziała na historię, która ma ponad 60 niepowtarzalnych zakończeń. Staniesz się bohaterem czy złoczyńcą? Którą ścieżkę obierzesz?

Czeka na Ciebie ogromna ilość zagadek. Jak w każdej grze Escape Tales, tak i tutaj będziesz musiał wykazać się kreatywnością, spostrzegawczością i nieszablonowym myśleniem.

W przeciwieństwie do poprzednich edycji Escape Tales, Dzieciach Żmijowego Lasu po raz pierwszy będziesz mógł skorzystać z pomocy towarzyszy i różnego rodzaju przedmiotów. Połącz różne karty za pomocą mobilnej aplikacji, aby odblokować jeszcze więcej opcji!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2021-03-08 12:18:03
zmijowego