Odmęty Grozy + bonus Niespokojna Toń
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 9.5 cm
29.5 x 29.5 x 9.5 cm
Waga około
2.3 kg
Ocena
7.54
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
blef (Bluffing)
dedukcja (Deduction)
fantasy (Fantasy)
horror/groza (Horror)
na podstawie powieści (Novel-based)
Pozycja na BGG
608
Ocena na BGG
7.54/10 na 5004 głosy
Nazwa oryginalna
Unfathomable
Mechaniki
ruch po obszarach (Area Movement)
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Hidden Roles)
partnerstwo (Team-Based Game)
--------- (Traitor Game)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 120 do 240 min.
Rok premiery
2021
Rok wydania
2021
Autor
Tony Fanchi
Nazwa oryginalna
Unfathomable
Ocena na BGG
7.77
Pozycja na BGG
840
Poziom trudności
2.97 na 5
Pudełko zawiera
* instrukcja
* kompendium zasad
* plansza z 4 wskaźnikami zasobów
* 22 plastikowe figurki potworów
* 10 arkuszy postaci
* 3 arkusze pomocy zdrajcy
* 6 arkuszy pomocy graczy
* 10 pionków postaci
* żeton aktywnego gracza
* 4 znaczniki zdrajcy
* 9 żetonów pasażerów
* kość ośmiościenna
* żeton podróży
* żeton rytuału
* 14 kart lojalności
* 70 kart Mitów
* 2 karty tytułów
* 20 kart zaklęć
* 20 kart nawigacji
* 20 kart przedmiotów
* 9 kart uszkodzeń statku
* 10 kart wyczynów
* 126 kart umiejętności

Opis

 Kupując grę Odmęty grozy otrzymasz wyjątkowy bonus: Niespokojną TońTo specjalna, stworzona w Polsce 40-stronicowa przygoda, od wydawnictwa Black Monk Games, w formie startera do gry fabularnej Zew Cthulhu, która opowiada historię powiązaną z grą planszową. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk - na statku ktoś został zamordowany!

Odmęty grozy to rozbudowana, angażująca gra planszowa z motywem zdrajcy, gdzie uczestnicy nie mogą ufać sobie nawzajem, a mimo to muszą uparcie dążyć do wskazanego celu. Przesiąknięta klimatem rodem z twórczości H.P. Lovecrafta, pełna unikatowych postaci z ciekawymi historiami, rozgrywka zapewnia mnóstwo emocji i zmusza graczy do nieustannego analizowania sytuacji i podejmowania ryzyka. Choć dowodzą wspólnie, muszą zachować czujność i wykazać się dużym sprytem, aby uratować statek przed pójściem na dno.

Na czym to polega?

W głębinach Oceanu Atlantyckiego czai się rój niebezpiecznych istot, które przyjęły za cel zatopienie parowca. Ich sługi, przybierające ludzką postać hybrydy, przeniknęły na pokład. W każdej rozgrywce w Odmęty grozy przynajmniej jedna osoba wciela się w rolę takiej istoty, której zadaniem będzie sabotowanie wysiłków innych graczy.

Wszyscy uczestnicy, niezależnie czy są ludźmi, czy też zdradzieckimi hybrydami, mają dostęp do czterech kluczowych zasobów statku. Umiejętne zarządzanie nimi jest niezwykle istotne z punktu widzenia zwycięstwa i porażki, ale też dla odkrycia, kto jest kim. Podczas gdy ludzie będą się starali dbać o zachowanie zasobów, hybrydy będą subtelnie, acz skutecznie je uszczuplać. Jednak gdy nadejdzie czas kryzysu, trudno będzie ocenić, do czego dążą poszczególne osoby!

W kluczowych momentach gracze będą musieli wspólnie stawić czoła niebezpieczeństwu. Czekają na nich wyzwania, które mogą narazić pasażerów oraz testy umiejętności, podczas których sabotażyści mogą dodatkowo utrudniać zwycięstwo. 

Dlaczego pokochasz tę grę? 

  • To rozbudowana, wielowymiarowa gra pełna ważnych decyzji, a jednocześnie zachwycająca klimatem. Wewnątrz znajdziemy wielką mapę statku parowego, 10 postaci z unikalnymi historiami, a także estetycznie wykonane figurki potworów. 
  • Podczas rozgrywki uczestnicy mają okazję wcielić się w niesymetryczne role. Jeśli pozostaniemy ludźmi, będziemy musieli skutecznie zarządzać zasobami, odkrywając jednocześnie tożsamość zdrajców. Gdy przypadnie nam rola hybrydy, czeka nad nie lada wyzwanie, by sabotować statek, nie dając się rozpoznać jako wróg.
  • Gra czerpie garściami z twórczości H.P. Lovecrafta, jednocześnie eksplorując jej mniej znane obszary. Klimat grozy jest tu ciężki i wyraźny, a uczestnicy będą mieli okazję spotkać potwory, które na co dzień spoczywają ukryte w morskich głębinach.
  • Odmęty grozy zbudowane zostały na kanwie planszowego hitu Battlestar Galactica i były konsultowane z jego autorem. Mamy zatem doskonałą mechanikę, która zachwyciła graczy na całym świecie, wzbogaconą o zupełnie nowe elementy strategiczne i zachwycającą nowym, wciągającym klimatem. 

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2021-06-11 11:20:20
odmety