Munchkin Quest
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7.5 cm
30 x 30 x 7.5 cm
Waga około
1.7 kg
Ocena
5.83
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Black Monk Games
Kategorie
przygodowa (Adventure)
odkrywanie (Exploration)
fantasy (Fantasy)
walka (Fighting)
humorystyczna (Humor)
Pozycja na BGG
7182
Ocena na BGG
5.83/10 na 3996 głosy
Nazwa oryginalna
Munchkin Quest
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
plansza modułowa (Modular Board)
odgrywanie postaci (Role Playing)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 100 do 140 min.
Rok premiery
2008
Autor
Steve Jackson
Pudełko zawiera
*200 kolorowych kart
*27 żetonów Zdrowia
*69 żetonów Złota
*12 znaczników upuszczonych przedmiotów
*15 żetonów Ruchu
*12 znaczników Przeszukiwania
*4 Liczniki Poziomów
*4 plastikowe figurki Munchkinów
*12 podstawek dla Potworów
*24 dwustronne plansze Pokojów
*1 plansza Wejścia
*73 Łączniki Drzwi i Ścian
*38 kartonowych pionków Potworów
*8 kości k6
*1 kość k10
*1 sześciokolorowa Kość Potworów
*20-stronnicowa Instrukcja.
Jest to samodzielna gra do serii Munchkin

Opis

Eksploracja lochów nie była jeszcze tak zabawna!

„Munchkin Quest” to pierwsza gra w uniwersum munchkinowym w której występuje prawdziwa plansza! Ponad to plansza jest interaktywna- dokładana z ruchem gracza, więc każda rozgrywka będzie niepowtarzalnym wyzwaniem dla uczestników. Przeżyj przygodę RPG bez zbędnego odgrywania postaci.

Bogato wyposażone pudełko „Munchkin Questa” zawiera serduszka zdrowia (które rozdajemy każdemu z graczy), mnóstwo monet (zdobywanych podczas gry), wiele dwustronnych kafelków planszy i przejść, oraz kilka talii, które trzeba przetasować i rozłożyć w dostępnym dla wszystkich miejscu. Po wybraniu swojego Munchkina umieszczamy go na kafelku startowym, znacznik poziomów ustawiamy na 1 i dobieramy 5 kart akcji (DE). Czas zacząć grę. Gracz przemieszcza swojego pionka na dowolne przejście (drzwi, korytarz), losuje i doczepia do już istniejącej planszy następne pomieszczenie. W nim znajdował się będzie potwór (wylosowany z talii potworów). Zawsze będzie pilnował skarbów. Twoich skarbów. Pojedynek polega na rzuceniu kostkami. Kto rzuci więcej wygrywa pojedynek - jeśli wygrał potwór, tracisz serduszko zdrowia - jeśli wygrałeś Ty, dostajesz skarby i poziom. Jeśli uciekniesz przed potworem, Twoje skarby mogą wpaść w ręce śmiałka który bestię zabije, jeśli rzut kością na ucieczkę jest niepomyślny, dotyka Cię „marny koniec” opisany na karcie potwora (innymi słowy- spotyka Cie bardzo bardzo surowa kara). W czasie walki z potworami inni gracze mogą pomagać jednej ze stron zagrywając swoje karty z ręki- ktoś może zagrać na Ciebie osłabienie/ wzmocnienie, ale ktoś może rozjuszyć przeciwnika i będziesz walczyć ze Sceptycznie Nastawionym Potworem. Grę wygrywa pierwszy gracz na 10 poziomie, który pokona Władcę Lochów (ostatecznego potwora, który będzie pilnował wyjścia z lochów).

Pełna śmiechu gra- mnóstwo satyrycznych rysunków i wesołych tekstów na kartach akcji. Przesycenie wszystkimi sławnymi światami fantasy (Wiedźminem, Władcą Pierścieni) są niesamowitą gratką dla każdego wielbiciela RPG! „Munchkin Quest” jest niepowtarzalny dzięki swoim sugerowanym relacjom interpersonalnym- mianowicie instrukcja zachęca by wszystkie spory były rozwiązywane przez… głośną i intensywną kłótnię

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-11-12 12:50:07