Munchkin Quest
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7.5 cm
30 x 30 x 7.5 cm
Waga około
1.7 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Black Monk Games
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 100 do 140 min.
Rok premiery
2008
Autor
Steve Jackson
Pudełko zawiera
*200 kolorowych kart
*27 żetonów Zdrowia
*69 żetonów Złota
*12 znaczników upuszczonych przedmiotów
*15 żetonów Ruchu
*12 znaczników Przeszukiwania
*4 Liczniki Poziomów
*4 plastikowe figurki Munchkinów
*12 podstawek dla Potworów
*24 dwustronne plansze Pokojów
*1 plansza Wejścia
*73 Łączniki Drzwi i Ścian
*38 kartonowych pionków Potworów
*8 kości k6
*1 kość k10
*1 sześciokolorowa Kość Potworów
*20-stronnicowa Instrukcja.
Jest to samodzielna gra do serii Munchkin

Opis

Eksploracja lochów nie była jeszcze tak zabawna!

„Munchkin Quest” to pierwsza gra w uniwersum munchkinowym w której występuje prawdziwa plansza! Ponad to plansza jest interaktywna- dokładana z ruchem gracza, więc każda rozgrywka będzie niepowtarzalnym wyzwaniem dla uczestników. Przeżyj przygodę RPG bez zbędnego odgrywania postaci.

Bogato wyposażone pudełko „Munchkin Questa” zawiera serduszka zdrowia (które rozdajemy każdemu z graczy), mnóstwo monet (zdobywanych podczas gry), wiele dwustronnych kafelków planszy i przejść, oraz kilka talii, które trzeba przetasować i rozłożyć w dostępnym dla wszystkich miejscu. Po wybraniu swojego Munchkina umieszczamy go na kafelku startowym, znacznik poziomów ustawiamy na 1 i dobieramy 5 kart akcji (DE). Czas zacząć grę. Gracz przemieszcza swojego pionka na dowolne przejście (drzwi, korytarz), losuje i doczepia do już istniejącej planszy następne pomieszczenie. W nim znajdował się będzie potwór (wylosowany z talii potworów). Zawsze będzie pilnował skarbów. Twoich skarbów. Pojedynek polega na rzuceniu kostkami. Kto rzuci więcej wygrywa pojedynek - jeśli wygrał potwór, tracisz serduszko zdrowia - jeśli wygrałeś Ty, dostajesz skarby i poziom. Jeśli uciekniesz przed potworem, Twoje skarby mogą wpaść w ręce śmiałka który bestię zabije, jeśli rzut kością na ucieczkę jest niepomyślny, dotyka Cię „marny koniec” opisany na karcie potwora (innymi słowy- spotyka Cie bardzo bardzo surowa kara). W czasie walki z potworami inni gracze mogą pomagać jednej ze stron zagrywając swoje karty z ręki- ktoś może zagrać na Ciebie osłabienie/ wzmocnienie, ale ktoś może rozjuszyć przeciwnika i będziesz walczyć ze Sceptycznie Nastawionym Potworem. Grę wygrywa pierwszy gracz na 10 poziomie, który pokona Władcę Lochów (ostatecznego potwora, który będzie pilnował wyjścia z lochów).

Pełna śmiechu gra- mnóstwo satyrycznych rysunków i wesołych tekstów na kartach akcji. Przesycenie wszystkimi sławnymi światami fantasy (Wiedźminem, Władcą Pierścieni) są niesamowitą gratką dla każdego wielbiciela RPG! „Munchkin Quest” jest niepowtarzalny dzięki swoim sugerowanym relacjom interpersonalnym- mianowicie instrukcja zachęca by wszystkie spory były rozwiązywane przez… głośną i intensywną kłótnię

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-11-12 12:50:07