Tkacze Burz: Fabularna Gra Książkowa (wydanie drugie)
Ocena
6.97
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Other Worlds Gamebooks
Kategorie
przygodowa (Adventure)
odkrywanie (Exploration)
fantasy (Fantasy)
średniowiecze (Medieval)
figurkowa (Miniatures)
Pozycja na BGG
11975
Ocena na BGG
6.97/10 na 71 głosy
Nazwa oryginalna
Storm Weavers
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
--------- (Multiple Maps)
--------- (Narrative Choice / Paragraph)
odgrywanie postaci (Role Playing)
scenariusz / misja / kampania (Scenario / Mission / Campaign Game)
wariant solo (Solo / Solitaire Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 1 osób
Czas gry
od 90 do 360 min.
Rok premiery
2022
Rok wydania
2022
Autor
Paweł Dziemski
Nazwa oryginalna
Storm Weavers
Ocena na BGG
7.06
Pozycja na BGG
14177
Poziom trudności
2.00 na 5
Pudełko zawiera
*1 Księga Fabuły
*30 Wrogów
*9 Map Walk
*3 Karty Postaci
*1 Karta Pomocy

Opis

Tkacze Burz to unikalne połączenie klasycznej gry paragrafowej z elementem walki taktycznej odbywającej się na planszy. Jesteś miłośnikiem mitologii i literatury fantasy? Uwielbiasz przeżywać niebezpieczne przygody w grach, w których klimat i fabuła stoją na pierwszym miejscu? Nie boisz się samotnego przemierzania fantastycznych krain i starć z czyhającymi w nich bestiami? Tkacze Burz to dla Ciebie pozycja obowiązkowa!

Wydanie Drugie

To już drugie wydanie gry Tkacze Burz. Nowa edycja zzyskała dwadzieścia nowych ilustracji autorstwa Przemysława Gula, którymi zostały wzbogacone rozdziały Eirinn Go Bragh, Epilog oraz Opis Świata. Wraz z premierą nowej edycji zostanie opublikowany nowy soundtrack - sześć utworów skomponowanych przez Barta Pałygę i wykonanych na tradycyjnych instrumentach przez niego oraz autora gry. Mamy nadzieję, że nowy, klimatyczny soundtrack pomoże Wam przenieść się w wyobraźni w mroźne krainy Midgardu.  

Gra Książkowa

Tkacze Burz to jednoosobowa gra w formie książki, w której to ty decydujesz o tym, co stanie się za chwilę. Każdy jej paragraf (jest ich ponad 400) na końcu odsyła cię do kolejnego, oznaczonego innym numerem. Często do wyboru masz kilka opcji dalszego rozwoju historii i w zależności od tego, jaką decyzję podejmiesz, tak dalej potoczy się fabuła.

Czasem na twojej drodze staną żądni krwi przeciwnicy: dzikie zwierzęta, tajemniczy Fomorianie, orkowie czy nawet demony. Wówczas rozpoczyna się konfrontacja, będąca taktyczną częścią rozgrywki i przeprowadzana na planszy, z udziałem figurek i kości.

Świat Gry

Świat Tkaczy Burz to kraina, w której każdy miłośnik fantastyki i mitologii poczuje się jak u siebie. Znajdą się tu elementy znane z wierzeń nordyckich i celtyckich oraz z klasyki literatury, od Beowulfa poprzez Eddę Poetycką, aż po Władcę Pierścieni. To alternatywna wersja naszego świata, w której jednak kult starych bogów nie zanikł, magia jest żywa, a leśne ostępy przemierzają trolle, orkowie oraz inne, znacznie starsze istoty.

Zestaw zawiera :

1 Księga Fabuły

30 Wrogów

9 Map Walki

3 Karty Postaci

1 Karta Pomocy


Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2021-09-08 10:34:25