Gra w Kotka i Pyszczek
Pudełko wymiary
26 x 26 x 8 cm
26 x 26 x 8 cm
Waga około
1.3 kg
Ocena
6.75
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
Pozycja na BGG
4244
Ocena na BGG
6.75/10 na 729 głosy
Nazwa oryginalna
A Game of Cat & Mouth
Mechaniki
--------- (Real-Time)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 10 do 10 min.
Rok premiery
2020
Rok wydania
2022
Autor
Nazwa oryginalna
A Game of Cat & Mouth
Ocena na BGG
7.17
Pozycja na BGG
5424
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
* rozkładana plansza/pudełko
* 2 magnetyczne kocie łapki
* 17 plastikowych piłeczek
* koci pyszczek
* instrukcja

Opis

Nowa, emocjonująca gra twórców Eksplodujących Kotków! Gra w kotka i pyszczek to dwuosobowy pojedynek, w którym używamy magnetycznych kocich łapek, by strzelać do siebie plastikowymi piłkami. No, może niekoniecznie chcemy trafić w przeciwnika – wystarczy, że wszystkie żółte piłeczki jak najszybciej znajdą się po jego stronie. Natychmiastowe zwycięstwo można osiągnąć także "wybijając" czarną kulkę, wciśniętą w nos kota, na stronę przeciwnika (zwykle wymaga to kilku bezpośrednich trafień) albo wybicie kotu wszystkich 3 zębów, białych kulek, również na stronę przeciwnika. Szybka rozgrywka wymaga od nas adaptacji swojej strategii, aby nie pozwolić się wyprzedzić przeciwnikowi, a ten przecież także nie próżnuje!

Na czym to polega?

Gdy padnie sygnał rozpoczęcia gry, zacznij szybko ładować piłeczki po Twojej stronie planszy i wystrzeliwuj je w stronę przeciwnika. Użyj do tego swojej kociej łapki: umieść na niej piłeczkę, a następnie ją odciągnij i puść. Możesz strzelać żółtymi i białymi piłeczkami, ale rób to jak najszybciej! W tej grze nie ma tur, a punkt zdobywasz, gdy wstrzelisz przeciwnikowi jedną czarną piłeczkę, 3 białe lub 8 żółtych. Masz już 5 punktów? Gratulacje, jesteś zwycięzcą… przynajmniej do czasu kolejnej rozgrywki.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Spójrz w oczy kitku na pudełku. Czy można mu odmówić? Twórcy Eksplodujących Kotków kolejny raz zapraszają nas do świata specyficznego humoru i bezlitosnej rywalizacji.
  • Dynamiczna, angażująca, zabawna - taka właśnie jest Gra w kotka i pyszczek! To wyjątkowy pojedynek, w którym będziemy mogli poćwiczyć zręczność i refleks. 
  • Praktyczne pudełko idealnie mieści wszystkie komponenty, składa się do poręcznej walizeczki, a po rozłożeniu to z niego powstaje pole gry!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2021-09-15 15:14:19