Tyci Akrobaci
Pudełko wymiary
25 x 25 x 7 cm
25 x 25 x 7 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
6.57
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Dice&Bones
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
zwierzęta (Animals)
Pozycja na BGG
9638
Ocena na BGG
6.57/10 na 185 głosy
Nazwa oryginalna
Tiny Acrobats
Mechaniki
dociąganie kart (Open Drafting)
budowa schematów (Pattern Building)
igranie z losem (Push Your Luck)
--------- (Stacking and Balancing)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 20 min.
Rok premiery
2021
Rok wydania
2021
Autor
Cédric Millet
Nazwa oryginalna
Tiny Acrobats
Ocena na BGG
6.88
Pozycja na BGG
9097
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
*46 kart
*59 elementów drewnianych
*1 miarka wysokości
*1 arkusz naklejek
*1 oklaskometr
*1 instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Tyci Akrobaci

Opis

Tyci akrobaci porwą Was w szalony, ekscytujący świat akrobatyki, śmiechu i nerwów ze stali! Stań na czele ekipy cyrkowej i przy pomocy tycich akrobatów, niesamowitych zwierząt, cyrkowych rekwizytów i wielkich gwiazd, stwórz przedstawienie jakiego nie widział jeszcze świat!

W tej szalonej grze rodzinnej będzie trzeba wykazać się nie lada zręcznością, sprytem i często też szybkością, bo wraz z Tobą o miano najlepszej grupy cyrkowej rywalizuje trzech graczy.

Waszym zadaniem jest sprostać wymaganiom publiki, która wyrażona jest przez 6 kart z różnych kategorii, a im więcej kart spełnicie, tym większe czekają na Was oklaski, ale widownia szybko się nudzi, zatem na przestrzeni trzech pokazów wymagania te będą się zmieniać! Do tego najszybszy gracz zostanie nagrodzony dodatkowymi oklaskami. Możesz spełniać zachcianki publiczności tworząc różne układy cyrkowe, ale największy szał będzie, gdy wszystkie te figury ustawisz w jedną wielką wieżę i zdobędziesz jeszcze więcej aplauzu! To wciąż nie wszystko, bo w finalnym trzecim przedstawieniu dołączą do Ciebie światowej klasy sławy, jak siłacz Arnold, klaun Tella, czy małpki King i Kong, a każde ze swoim specjalnym popisem!

W grze znajdziecie ponad 100! komponentów, w tym aż 59 różnych drewnianych mepelków – akrobaci, zwierzęta, rekwizyty i gwiazdy cyrkowe. Gwiazdy dodatkowo posiadają zestaw naklejek, którymi możecie ozdobić mepelki, a w grze możecie skorzystać ze specjalnej aplikacji, która nie tylko odlicza czas, ale też dodaje wiele klimatu, puszczając przy tym różne cyrkowe melodyjki!

Tyci akrobaci to gra zręcznościowa, w której w przeciągu 3 pokazów (rund) staramy się otrzymać jak największy aplauz publiczności (punkty).

Gra Tyci akrobaci łączy w sobie dreszczyk i emocje z gry Meepel Circus z nowymi zasadami i usprawnioną punktacją. Każdy z graczy ma trzy rundy, aby stworzyć swój program i wykonać numery, które spełnią wymagania publiczności, zmieniające się pod koniec każdej rundy.

Podczas każdej z rund otrzymacie drewniane meple, rekwizyty czy gwiazdy cyrkowe, które dołączą do Waszych drużyn cyrkowych. Dodatkowo macie ograniczony czas na jednoczesne osiągnięcie celów każdej z rund. Ćwiczcie swoją zręczność, używajcie swoich drewnianych pomocników, aby zbierać brawa i zdobywać punkty. Należy także pamiętać, że nie tylko dokładne odtworzenie układu z kart przyniesie punkty, ale także ich wysokość, ponieważ najwyższa akrobacja przyniesie aplauzu zależny od ów wysokość. Wygrywa gracz, który po trzech rundach zdobędzie najwięcej braw.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2021-12-15 15:18:14