Orły i Rakiety
Pudełko wymiary
27 x 40 x 6 cm
27 x 40 x 6 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
6.7
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
współczesna wojenna (Modern Warfare)
Pozycja na BGG
19429
Ocena na BGG
6.7/10 na 37 głosy
Nazwa oryginalna
Eagles & Missiles
Mechaniki
ruch po obszarach (Area Movement)
dociąganie kart (Open Drafting)
Wydanie
polskie, angielskie
Instrukcja
polska, angielska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 80 do 90 min.
Edycja
1
Rok premiery
2012
Rok wydania
2012
Autor
Maciej Szopa
Pudełko zawiera
*Instrukcja (dwujęzyczna),
*zestaw 60 żetonów,
*3 talie kart (rosyjska, polska i reakcji opinii publicznej oraz NATO),
*duża (70 na 50 centymetrów) plansza przedstawiająca Polskę i kraje ościenne.

Opis

"Orły i Rakiety" autorstwa Macieja Szopy to pierwsza gra planszowa podejmująca temat współczesnej wojny na terytorium Polski. Nareszcie można będzie sprawdzić w praktyce jakie możliwości ma nasza armia i czy jest w stanie obronić kraj, a przynajmniej utrzymać jego część zanim do akcji wkroczą sojusznicy. Gra skupiona jest przede wszystkim na walkach lotniczych nad Polską. Walki lądowe, operacje morskie, a nawet działania wojsk specjalnych także nie zostały pominięte ale stanowią jedynie tło do właściwej rozgrywki.

 

Gracz polski zarządza eskadrami samolotów posyłając je do boju w celu powstrzymywania wrogich ugrupowań lądowych (bombowce i samoloty szturmowe), zwalczania eskadr lotniczych przeciwnika (myśliwce) a także decyduje o wykorzystaniu naziemnych środków obrony przeciwlotniczej. Ponadto decyduje o kierunkach uderzeń przybywających Polakom z odsieczą eskadr natowskich. "Agresor" dowodzi siłami naziemnymi atakującymi poszczególne terytoria naszego kraju, wspiera natarcia lotnictwem i stara się zlikwidować polskie eskadry lub przynajmniej pozbawić je dogodnych lotnisk.

 

Pomysł gry opiera się na scenariuszach rozpatrywanych w polskich sztabach i trenowanych na poligonach, na wielkich ćwiczeniach polowych: Anakonda czy Dragon. Tak jak podczas prawdziwych symulacji uderzenia na Polskę są wyprowadzane z Bałtyku (desant), Okręgu Kaliningradzkiego i Białorusi, a głównym celem jest tak zwana polska "linia życia": Górny Śląsk, Warszawa i Trójmiasto.


Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-12-19 15:38:57