Eleven: Międzynarodowy Turniej
Pudełko wymiary
20 x 20 x 4 cm
20 x 20 x 4 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
7.52
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
ekonomiczna (Economic)
sport (Sports)
Ocena na BGG
7.52/10 na 97 głosy
Nazwa oryginalna
Eleven: International Cup Expansion
Mechaniki
scenariusz / misja / kampania (Scenario / Mission / Campaign Game)
Wydanie
POLSKIE
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 60 do 120 min.
Rok premiery
2022
Rok wydania
2022
Autor
Thomas Jansen
Nazwa oryginalna
Eleven: International Players
Ocena na BGG
7.58
Poziom trudności
3.00 na 5
Pudełko zawiera
*42 KARTY PRZECIWNIKA
*4 KARTY FINAŁOWEGO PRZECIWNIKA
*14 ZNACZNIKÓW PRZECIWNIKA
*4 ZNACZNIKI DRUŻYNY GRACZA
*1 PLANSZA MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU
*4 KARTY SPOTKANIA ZARZĄDU
*1 INSTRUKCJA
Jest to dodatek do serii Eleven

Opis

Międzynarodowy Turniej to dodatek do Eleven, strategicznej gry Thomasa Jansena (Club Stories, Tavern, Streetpainball) osadzonej w świecie piłki nożnej. Czas wejść na wyższy poziom. Klub rozwinął się, pokonał lokalnych rywali, teraz pozostają już tylko rozgrywki międzynarodowe. Jednak gra w turnieju takiej rangi jest niezwykle wymagająca, może osłabić twoich piłkarzy i doprowadzić cię do klęski w lidze. Rozszerzenie wprowadza nowe karty Przeciwnika, nowe znaczniki Przeciwników, a także planszę Międzynarodowego Turnieju. Od tej pory nie będziesz rozgrywać jednego, ale aż dwa mecze tygodniowo, co z pewnością pochłonie więcej twoich Zasobów. Ale to nie wszystko, bo na turniejowej drabince możesz trafić na innego gracza, a wówczas rozegracie mecz między sobą! Międzynarodowy turniej jest całkowicie kompatybilny z innymi dodatkami do Eleven. Ze względu na długość rozgrywki, zalecamy go doświadczonym graczom.

Gracz vs. Gracz

Jeżeli uda ci się wygrać mecz w rozgrywkach międzynarodowych, awansujesz do kolejnej rundy turnieju. Jeśli na turniejowej drabince trafisz na innego gracza, wówczas rozgrywacie mecz między sobą. W takim przypadku jeden z graczy będzie Gospodarzem, a drugi Gościem. Mecz będzie toczył się przez dwie połowy. Podczas pierwszej przewagę będzie miał Gość, znając Formację Gospodarza — w drugiej odwrotnie. Gracze będą mogli na zmianę rozpatrywać efekty kart swoich Piłkarzy, a następnie standardowo przejść do porównania Stref.

Najwyższa poprzeczka

Kiedy wygrywasz ligę, to się cieszysz, kiedy wygrywasz ligę pięć razy z rzędu — zaczynasz się nudzić. A dla znudzonych drużyn są turnieje międzynarodowe. Tam mierzą się najlepsi z najlepszymi, wyższej poprzeczki już zawiesić się nie da. To co, piszesz się na to? Twoi zawodnicy będą umierać ze zmęczenia, a ty nie będziesz mógł spać. Ale może warto?

Rozgrywka

Przez pierwsze dwa Tygodnie gra nie różni się od tej standardowej, jednak począwszy od trzeciego Tygodnia będziesz rozgrywać w tygodniu dwa mecze — jeden w Środę, a drugi, tradycyjnie — w Piątek. Mecze turniejowe odbywają się na tych samych zasadach co zwykle, ale z kilkoma wyjątkami. Możesz jak zawsze przypisać znaczniki Kibiców do Trybun, możesz też standardowo odrzucić ze swoich kart żetony Kontuzji i Zawieszenia. Jednocześnie przypisanie Piłkarza do Meczu nie będzie wymagało od ciebie wydania Kondycji.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Portal (63x88 mm) CCG 55 sztuk
    Koszulki Portal (63x88 mm) CCG 55 sztuk

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2022-08-11 21:07:31