Eleven: Nieprzewidziane Wydarzenia
Pudełko wymiary
20 x 20 x 4 cm
20 x 20 x 4 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
7.11
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
ekonomiczna (Economic)
sport (Sports)
Ocena na BGG
7.11/10 na 92 głosy
Nazwa oryginalna
Eleven: Unexpected Events Expansion
Mechaniki
--------- (Events)
scenariusz / misja / kampania (Scenario / Mission / Campaign Game)
Wydanie
POLSKIE
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 60 do 120 min.
Rok premiery
2022
Rok wydania
2022
Autor
Thomas Jansen
Nazwa oryginalna
Eleven: Unexpected Events
Ocena na BGG
7.25
Pudełko zawiera
*4 ŻETONY REPUTACJI GRACZY
*5 ŻETONÓW REPUTACJI PRZECIWNIKÓW
*1 PLANSZA REPUTACJI
*14 KART SPOTKANIA ZARZĄDU
*36 KART NIEPRZEWIDZIANYCH ZDARZEŃ
*1 INSTRUKCJA
Jest to dodatek do serii Eleven

Opis

Nieprzewidziane wydarzenia to dodatek do Eleven, strategicznej gry Thomasa Jansena (Club Stories, Tavern, Streetpainball) osadzonej w świecie piłki nożnej. Dobra organizacja i przygotowanie prowadzą do sukcesu, ale nawet one mogą nie wystarczyć. Na nic zda się ciężka praca w obliczu nieprzewidzianych wydarzeń. Czasami zły dzień pojedynczego piłkarza może przesądzić o klęsce… Rozszerzenie wprowadza nowe karty Spotkania Zarządu, lecz przede wszystkim — karty Nieprzewidzianych Wydarzeń i planszę Reputacji. Nowy rodzaj kart uczyni mecze bardziej realistycznymi — bo przecież nic nie może pójść idealnie. Z kolei plansza Reputacji pozwoli wam przejąć kontrolę nad sytuacją albo wręcz odwrotnie — im niższa będzie wasza pozycja na torze, tym więcej przykrych rzeczy może was spotkać. Nieprzewidziane wydarzenia są całkowicie kompatybilne z pozostałymi dodatkami do Eleven.

Nieprzewidziane wydarzenie

Szlag! Wiedziałeś, że to był zły pomysł, a mimo wszystko podjąłeś tę decyzję. Siódemka zawsze był porywczym graczem, dlaczego dzisiaj miałoby być inaczej? Dlaczego podczas decydującego meczu ligi? Spoglądasz mu w oczy, kiedy schodzi do szatni, a twoi chłopcy zostają na boisku w dziesiątkę. Czy to było nieprzewidziane wydarzenie? Cóż, zależy dla kogo…

Plansza Reputacji

Podczas przygotowania umieśćcie planszę Reputacji poniżej Tabeli Ligowej, a następnie połóżcie na niej znaczniki Reputacji zgodnie z liczbą graczy. Pozycja na torze Reputacji odzwierciedla wasze poważanie na tle innych drużyn i może ułatwić albo uprzykrzyć życie. Przykładowo, zajmując najwyższą pozycję na torze, możecie podczas Zatrudniania Piłkarza lub Personelu wybierać spośród większej liczby kart, a zajmując najniższą pozycję na torze — będzie dokładnie odwrotnie. Możecie podnieść się na torze Reputacji, wydając każdorazowo dwa znaczniki Kibiców. Spadniecie na nim, jeśli nie będzie was stać, by zapłacić za Koszty Utrzymania.

Nowe karty

Każda karta Nieprzewidzianych Wydarzeń zawiera trzy możliwe zdarzenia, które mogą zajść przed meczem bądź w jego trakcie. Po odkryciu kart Przeciwnika każdy gracz dobiera karty z talii Nieprzewidzianych Wydarzeń, aż dobierze kartę z wymienioną Specjalnością odpowiadającą Specjalności jednej z jego kart Piłkarza przypisanych do Meczu. Następnie wszyscy musicie rozpatrzyć dobrane karty od góry do dołu, a potem odłożyć je na stos kart odrzuconych. Resztę meczu rozgrywa się według standardowych zasad.

 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Portal (63x88 mm) CCG 55 sztuk
    Koszulki Portal (63x88 mm) CCG 55 sztuk

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2022-08-11 21:07:52