nieLotti Karotti Deluxe
Pudełko wymiary
26.5 x 26.5 x 11 cm
26.5 x 26.5 x 11 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
6.73
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Ravensburger
Kategorie
gra dla dzieci (Children's Game)
wyścigi (Racing)
Pozycja na BGG
16108
Ocena na BGG
6.73/10 na 43 głosy
Nazwa oryginalna
Lotti Karotti Deluxe
Wydanie
międzynarodowe
Instrukcja
polska
Wiek
od 4 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Rok premiery
2021
Rok wydania
2021
Autor
Seven Towns
Nazwa oryginalna
Lotti Karotti Deluxe
Ocena na BGG
7.36
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
* zielone wzgórze z gigantyczną marchewką o wymiarach ok. 29 x 26 cm,
* 6 króliczków (w 4 kolorach: różowym, fioletowym, niebieskim i żółtym)
* 24 karty do gry, instrukcja

Opis

To gra zręcznościowa dla najmłodszych. Polega na tym, że króliczki wspinają się na szczyt góry – wygrywa ten, kto pierwszy znajdzie się na szczycie i znajdzie swoje marchewki. Niestety nie wszystko idzie prosto – czasem nieoczekiwanie mały króliczek spada do dziury, która znienacka pojawia się pod jego nogami.

Chociaż gra ma proste zasady zrozumiałe nawet dla najmłodszych graczy, to wynik gry nigdy nie jest przesądzony – nie wiadomo, kiedy pod danym pionkiem otworzy się zapadnia, a króliczek zniknie. Gra gwarantuje mnóstwo śmiechu i radości nie tylko maluchom, ale również ich opiekunom.

Zasady gry

Na środku stołu umieszczamy zielony pagórek – każdy z graczy może wybrać jeden z czterech kolorów króliczków (żółty, niebieski, fioletowy, różowy). Potasowane karty kładziemy na stole rewersem do góry (czyli tak, by nie było widać ich zawartości). Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy, natomiast reszta gra w kolejności zgodnej z kierunkiem wskazówek zegara. Na każdej z kart można znaleźć informację, o ile pól poruszy się tym razem króliczek danego gracza, natomiast karta z marchewką oznacza, że należy przekręcić znajdującą się na szczycie marchewkę – w tym momencie może pojawić się dziura, która wciągnie któregoś króliczka. Na szczęście każdy gracz ma cztery króliczki, zatem nawet jeżeli któryś spadnie z góry, to pozostałe wciąż mają szansę na zdobycie upragnionych marchewek. Wygrywa ten, którego króliczek pierwsze wespnie się na szczyt i zdobędzie swój przysmak – marchewki.

Nauka dla najmłodszych

Lotti Karotti Deluxe prosta gra, której bohaterami są urocze króliczki – pozwoli dzieciom rozwijać zarówno wyobraźnię jak i zręczność czy umiejętność logicznego myślenia. Ponadto gra ta wprowadza również elementy prostego liczenia (1-3). Nawet przegrana cieszy najmłodsze dzieci cieszą się nie tylko z wygranej – moment, gdy króliczki wpadają do dziur bywa równie satysfakcjonujący, co tylko przedłuża czas spędzony na rozpracowywaniu tej gry i pozwala na wzbudzenie jeszcze większej radości u dziecka.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2022-10-05 14:44:13