Velonimo (edycja polska)
Pudełko wymiary
10 x 16.5 x 4 cm
10 x 16.5 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.78
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
liczby (Number)
Pozycja na BGG
3392
Ocena na BGG
6.78/10 na 1091 głosy
Nazwa oryginalna
Velonimo
Mechaniki
zakładanie się (Betting and Bluffing)
--------- (Ladder Climbing)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 30 do 40 min.
Rok premiery
2020
Rok wydania
2022
Autor
Bruno Cathala
Nazwa oryginalna
Velonimo
Ocena na BGG
7.03
Pozycja na BGG
4932
Poziom trudności
1.13 na 5
Pudełko zawiera
* 56 kart
* notes punktacji
* instrukcja

Opis

Weź udział w szalonym wyścigu kolarskim, wygrywaj poszczególne etapy, zdobądź jak najwięcej punktów i zgarnij prestiżowy trykot w marchewkę z groszkiem! 

Velonimo to dynamiczna gra, w której rywalizujemy o to, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki. Aby robić to jak najefektywniej, należy łączyć je w zestawy według wartości lub kolorów. Kluczem do zwycięstwa będzie strategiczne myślenie i rozsądne gospodarowanie swoimi siłami poprzez trafne wybieranie momentów na atak i odpoczynek.

Na czym to polega?

  1. Rozgrywka w Velonimo składa się z 5 rund. Każda z nich reprezentuje 1 z etapów kolarskiego wyścigu o rosnącym poziomie trudności. Celem każdej rundy jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich swoich kart.
  2. Karty z ręki można zagrywać zarówno pojedynczo, jak i w zestawach: według identycznej wartości lub koloru. 
  3. Gdy wykładasz kartę lub zestaw, atakujesz niczym ambitny kolarz. Pozostali gracze mogę wówczas przejść do kontrataku, przebijając wartość Twojej kombinacji, albo spasować. 
  4. Aby wygrać, musisz sprawnie gospodarować kartami w ręce i dobrze wyczuć moment odpowiedni na ich wyłożenie. Nie zawsze warto od razu pozbywać się najlepszych kart, a sprawny kontratak czasem pozwala wysunąć się na prowadzenie.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Velonimo to dynamiczna gra sprytu i kombinowania, która niesamowicie wciąga. Po rozegraniu jednej partii, od razu masz ochotę na kolejną i… jeszcze jedną!
  • Zasady gry są bardzo proste, a na ich poznanie potrzebujesz dosłownie kilku minut. Wszystko sprowadza się do łączenia kart w odpowiednie kombinacje i podejmowania decyzji, kiedy się ich pozbyć.
  • Na kartach znajdziesz urocze grafiki ze zwierzakami na rowerach, które z pewnością zachęcą młodszych graczy do zabawy. Ta z kolei pozwoli im w przyjemnej atmosferze ćwiczyć planowanie i budowanie prostych strategii.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2022-11-04 13:16:13