Star Wars: The Deckbuilding Game (edycja polska)
Pudełko wymiary
16.5 x 21.5 x 7.5 cm
16.5 x 21.5 x 7.5 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
7.91
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
gra karciana (Card Game)
walka (Fighting)
media (Movies / TV / Radio theme)
science Fiction (Science Fiction)
Pozycja na BGG
247
Ocena na BGG
7.91/10 na 6695 głosy
Nazwa oryginalna
Star Wars: The Deckbuilding Game
Mechaniki
tworzenie talii (Deck, Bag, and Pool Building)
dociąganie kart (Open Drafting)
--------- (Tug of War)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Rok premiery
2023
Rok wydania
2023
Autor
Caleb Grace
Nazwa oryginalna
Star Wars: The Deckbuilding Game
Ocena na BGG
8.06
Pozycja na BGG
11817
Poziom trudności
2.60 na 5
Pudełko zawiera
* 10 startowych kart Imperium
* 10 startowych kart Rebelii
* 90 kart galaktyki
* 10 kart pilotów z Zewnętrznych Rubieży
* 20 kart baz
* tor równowagi Mocy
* 50 znaczników obrażeń
* 20 znaczników zasobów
* znacznik Mocy

Opis

Sojusz Rebeliantów walczy przeciwko tyranii Imperium Galaktycznego. Każde kolejne zwycięstwo wlewa w ich serca nowe pokłady nadziei, a każdy bohaterski czyn wzmacnia determinację. Jednak zasoby Imperium są niewyczerpane, a siła rażenia imperialnej floty nie ma sobie równych. Żadna ze stron nie chce się poddać i echa wojny rozbrzmiewają już w całej galaktyce...

Star Wars: The Deckbuilding Game to niezwykle emocjonująca i łatwa do nauczenia  dwuosobowa gra, która przeniesie kosmiczną wojnę prosto na Wasz stół. Każdy gracz stanie się stroną tego konfliktu: jeden pokieruje siłami Imperium, drugi poprowadzi Rebelię. Na przestrzeni gry obaj będą stale ulepszać swoje talie, kupując coraz potężniejsze okręty i werbując nowe jednostki, aby zwiększyć swoją siłę rażenia i zdobyć przewagę, która przesądzi o losach konfliktu. 

Na czym to polega?

Celem gry jest zniszczenie 3 baz przeciwnika – zwycięży ten, kto zrobi to jako pierwszy. Aby tego dokonać, będziecie wykorzystywali jednostki i okręty charakterystyczne dla Waszej frakcji, a także neutralne postacie, które mogą stanąć po Waszej stronie.

Każdy z graczy rozpoczyna zabawę z dedykowaną talią swojej frakcji, składającą się z 10 kart. Nie są one zbyt potężne, a zdecydowana większość nie ma żadnego efektu poza generowaniem zasobów. Ich gromadzenie pozwoli Wam na zakup kolejnych kart, a tym samym budowanie coraz silniejszej talii z rundy na rundę. 

Kluczem do zwycięstwa jest opracowywanie i realizowanie odpowiedniej strategii. Na ostateczny wynik rozgrywki złoży się wiele czynników: zakup najlepszych kart, wybranie baz, na których będziemy stacjonować, umiejętne wybieranie celów ataków, gromadzenie zasobów i próby przechylenia szali równowagi Mocy na swoją korzyść. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Który fan Gwiezdnych Wojen oprze się pokusie odtworzenia najbardziej ikonicznego konfliktu w historii? Star Wars: The Deckbuilding Game to okazja, by w prostej grze wcielić się w znane postacie i poprowadzić flotę prosto do zwycięstwa!
 • Zasady gry są niezwykle proste i intuicyjne, dzięki czemu stanowi ona świetną propozycję na początek przygody z planszówkami i jako wprowadzenie do mechaniki budowania talii. 
 • Zaprojektowana wyłącznie dla dwóch graczy doskonale oddaje klimat walki, w której każda podejmowana decyzja może mieć ogromny wpływ na losy całego konfliktu.
 • Dla zaawansowanych graczy przygotowane zostały specjalne, rozbudowane tryby gry oraz opcjonalne zasady, które dodatkowo urozmaicą kolejne starcia. Wszystkie znajdziesz na końcu instrukcji!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

 • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
  Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
  liczba sztuk: 2
 • Koszulki SLOYCA (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
  Koszulki SLOYCA (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
  liczba sztuk: 2

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2022-11-04 13:16:36
gwiezdne wojny