Bora Bora
Ocena
7.55
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Ravensburger
Kategorie
kości (Dice)
Pozycja na BGG
284
Ocena na BGG
7.55/10 na 10173 głosy
Nazwa oryginalna
Bora Bora
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zbiory zasobów (Set Collection)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
umieszczenie pracowników z kostkami (Worker Placement with Dice Workers)

Opis

Połączenie Luny i Zamków Burgundii!

Bora Bora to najnowsza gra Stefana Felda, autora Luny, Zamków Burgundii oraz Trajana, która na targach w Essen 2012 zostąła okrzykniętą świetnym rozwinięciem dwóch pierwszych tytułów. 

W grze Bora Bora zostaniemy władcami wioski, którzy muszą znaleźć odpowiedni balans pomiędzy rozbudową, zaludnianiem a zdobywaniem punktów zwycięstwa! 

Sercem gry jest system rzutów 3 koścmi, które później wykorzystujemy do wykorzystania jednej z wielu dostępnych akcji (których mamy od 5 do 7 w zależności od ilości graczy). Im większy numer udało nam się wyrzucić, tym więcej jesteśmy w stanie poczynić wybierając konkretny zestaw akcji. Niskie numery jednak się nie marnują - mogą służyć do strategicznego blokowania poczynań przeciwników! Pozostali gracze, mogą też wykorzystywać Twoje akcje - lecz z mniejszym efektem niż ten, który sam wybrałeś. Ten i jeszcze wiele innych smaczków czyni tą grę niesamowicie zbalansowaną i dającą dużo frajdy i strategicznego planowania. 

Plansza główna składa się z 5 wysp: jednej centralnej, podzielonej na 4 sektory oraz 4 leżacych naookoło, składających się z 2 sektorów każda. Każde z was zaczyna grę na jednej z wysp, z jednym tylko robotnikiem. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze karty zadań oraz działania bogów, które potrafią mocno wpłynąć na rozgrywkę i na to, kto po 4 rundach gry zdobędzie tytuł najlepszego władcy na Bora Bora!

 


Podstawowe informacje:

Wydawnictwo: Ravensburger
Liczba graczy: 2-4 osób
Czas gry: 30 min
Wiek: od 12 lat
Wydanie: międzynarodowe
Instrukcja: 

 


Pudełko zawiera:

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-01-31 18:21:11