Rycerze i rabusie
Pudełko wymiary
15.3 x 20.6 x 4.3 cm
15.3 x 20.6 x 4.3 cm
Waga około
0.2 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
MUDUKO
Wiek
od 3 lat
Pudełko zawiera
*13 baśniowych kart
*30 kart z przedmiotami do wyszukania
*poradnik dla rodzica

Opis

Smoki, gryfy i inne potwory stają w szranki z dzielnymi rycerzami. Pomóż bohaterom odnaleźć zgubione przedmioty! Rycerze i Rabusie to idealna gra planszowa dla trzylatka i starszych dzieci, ponieważ pozwala rozwinąć spostrzegawczość, wyobraźnię i kreatywność. Dodatkowo uczy współpracy i rywalizacji. Sprawdzi się zarówno w grupach przedszkolnych z uwagi na możliwość jednoczesnej zabawy w dużym gronie jak i w domowym zaciszu. Dziecko może bawić się także samo w wyszukiwanie obiektów na planszy.

Rycerze i Rabusie oferują cztery warianty zabawy: dwa rywalizacyjne i dwa kooperacyjne. Niewątpliwą zaletą są duże, dwustronne baśniowe karty. Z jednej strony znajdują się kolorowe baśniowe ilustracje pobudzające słownictwo i wyobraźnię, z drugiej – ich szare odpowiedniki (tu w kolorze zaznaczone są jedynie te przedmioty, które mamy za zadanie wyszukać w czasie zabawy).

"Dziecko uczy się tu wyciszać szumy i skupiać uwagę wyłącznie na tym, co jest przedmiotem jego zainteresowania. Tego typu ćwiczenia percepcyjne stymulują mózg do rozwoju, tworzą się nowe połączenia neuronalne." - Agnieszka Lasota, psycholog dziecięcy.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2022-11-29 21:55:12