51. Stan: Nowa Era
Pudełko wymiary
19 x 28 x 7 cm
19 x 28 x 7 cm
Waga około
0.7 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 35 do 95 min.
Rok premiery
2011
Autor
Ignacy Trzewiczek
Pudełko zawiera
*95 Kart Lokacji i Natychmiastowych
*5 Kart Bazy (po 1 dla każdej frakcji)
*5 kart Umowy z innym graczem (po 1 dla każdej frakcji)
*5 Frakcyjnych Kart Kontaktu (po 1 dla każdej frakcji)
*161 żetonów różnego rodzaju
*22 drewniane pionki Robotników
*48 różnokolorowych znaczników Surowców
*tor punktacji ze skrótem zasad
*instrukcja
Jest to samodzielna gra i dodatek do serii 51. Stan

Opis

Historia ludzkości rozpoczyna się od nowa. Witaj u świtu Nowej Ery!

W trzydzieści lat po zniszczeniu Stanów Zjednoczonych bronią masowego rażenie pięć frakcji stanie do wojny by zdominować pozostałych i rządzić tym, co jeszcze z ludzi zostało. Stan 51 to gra karciana w postapokaliptycznym klimacie Neuroshimy, ze sprawną mechaniką, mnogością możliwości i strategii!

Stan 51 to przygoda dla 2 do 5 graczy, która skończy się zwycięstwem osoby, która w jakimkolwiek momencie zdobędzie 33 lub więcej punktów zwycięstwa. Po wylosowaniu Frakcji (dobierają do niej odpowiednie komponenty), którą będziemy dowodzić, gracze otrzymują po 4 karty i rozpoczynamy rozgrywkę! Tura dzieli się na kilka etapów (wykonywanych naprzemiennie przez uczestników), a pierwszym z nich jest tak zwane Wypatrywanie. Z talii zakrytych kart dociągamy 5 i kładziemy je na stole awersami do góry i dociągamy po jednej karcie odkrytej i jeden z talii. W taki sposób, przybywa nam kart na ręce (tak, jakbyśmy zwiększyli zasięg znanego nam terenu). Kolejnym etapem jest faza Produkcji, tutaj Karty Bazy, zagrane wcześniej karty Lokacji i podpisane umowy przynoszą nam korzyści- robotników, żetony kontaktów, surowce i punkty zwycięstwa. Teraz przechodzimy do najważniejszej fazy- Akcji. Tutaj gracze mogą zagrywać karty Lokacji z ręki (jeśli pozwalają na to żetony kontaktów), wysyłać robotników do pracy w swoich bądź cudzych Lokacjach, niszczyć (swoje, bądź innych Lokacje), odbudowywać, nawiązywać umowy, dociągać karty z talii… mogą wiele, jeśli oczywiście pozwala nam na to zasób żetonów, surowców i robotników. Świetnym rozwiązaniem jest to, że jedną kartę Lokacji można zagrać na 3 sposoby- najechać i jednorazowo dostać surowce, podpisać z nią umowę, lub podpiąć lokację do bazy i mieć ją na własność! Wszystko w zależności od posiadanych ilości żetonów kontaktu. Prawdziwy popis strategii, odzwierciedlenie surowych warunków życia w Stanie 51, to postapokalipytczna gratka. Jeśli wszyscy po wykonaniu Akcji spasują, przechodzimy do Podliczania Punktów Zwycięstwa z Kart Bazy i podłączonych Lokacji. Po rozliczeniu naszych Akcji, przesuwamy znacznik na torze punktacji i jeśli nikt nie zyskał 33 punktów, czyścimy obszar gry- odrzucamy niewykorzystane surowce (uwaga! Surowce się nie kumulują!), robotnicy wracają do bazy- a gracz z żetonem Pierwszeństwa, przekazuje go osobie po lewej i rozpoczynamy kolejną turę.

Czy podniesiesz Stany Zjednoczone z kolan? Czy wprowadzisz resztki ludzkości w Nową Erę? Czy Twoi podopieczni będą mogli spokojnie spać w Stanie 51? Co przyniesie Nowa Era jeśli to Tobie przyjdzie stanąć na czele Ocalałych? A może nie dane Ci będzie dożyć świtu Nowej Ery… Niezawodne uniwersum Neuroshimy, prawdziwe emocje związane z rozpaczliwymi próbami przetrwania- doskonale odzwierciedla gra „Stan 51”! Warto przetrwać by zagrać!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

 • Koszulki FFG 63.5 x 88 mm 50 szt. Standard
  Koszulki FFG 63.5 x 88 mm 50 szt. Standard
  liczba sztuk: 3
 • Koszulki Mayday 63.5 x 88 mm 50 szt - Standard Premium
  Koszulki Mayday 63.5 x 88 mm 50 szt - Standard Premium
  liczba sztuk: 3
 • Koszulki Mayday 63.5 x 88 mm 100 szt. Standard
  Koszulki Mayday 63.5 x 88 mm 100 szt. Standard
  liczba sztuk: 2
 • Koszulki Mayday 63.5 x 88 mm 100 szt. Standard Ultra-Fit
  Koszulki Mayday 63.5 x 88 mm 100 szt. Standard Ultra-Fit
  liczba sztuk: 2

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-02-07 13:53:53