Schotten-Totten (edycja polska)
Pudełko wymiary
10 x 19.5 x 4 cm
10 x 19.5 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
7.35
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
CUBE - Factory of Ideas
Kategorie
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
409
Ocena na BGG
7.35/10 na 11499 głosy
Nazwa oryginalna
Schotten Totten
Mechaniki
--------- (Card Play Conflict Resolution)
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Melding and Splaying)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
1999
Rok wydania
2013
Autor
Reiner Knizia
Pudełko zawiera
*54 karty klanów,
*9 kart kamieni,
*10 kart akcji,
*instrukcja

Opis

Wysyłaj swoich dzielnych wojów i zdobądź jak najwięcej kamieni granicznych!

Schotten Totten to taktyczna gra karciana dla dwóch graczy, w której liczy się zdolność szybkiego reagowania, obserwacji i dedukcji. Gracze wcielają się w przywódców szkockich plemion wysyłających swoich bitnych podwładnych do walki o terytorium. Wygrywa ten kto zdobędzie 5 dowolnych kamieni lub 3 sąsiadujące ze sobą (czym stworzy własne imperium!).

Rozłożenie i wyjaśnienie zasad do Schotten Totten to zaledwie dwie minutki. Karty kamieni rozkładamy w linii między uczestnikami tworząc granicę, obie talię należy przetasować i ułożyć w zasięgu graczy. Pobieramy po 5 kart wojowników i możemy rozpoczynać. W swojej turze gracz zagrywa jedną kartę, kładąc ja przy dowolnym kamieniu, po swojej stronie granicy (po przeciwnej będzie się ustawiała armia wroga!) i dobiera kartę ze stosu wojowników, bądź ze stosu kart specjalnych (mogą to być jokery, specjalne wydarzenia, lub akcje przesuwające Szkotów). Przy każdym graniczniku gracze mogą ustawić 3 swoich wojaków- kamień wygra osoba z mocniejszą armią. Jak ustalić, która z nich jest lepsza? W Schotten Totten liczą się sekwencje- czy wojownicy są w tym samym kolorze np. (1,2,3), czy są to 3 karty wojowników o wartości 3 itp. Oczywiście mocniejszy wariant wygrywa!

Świetna logiczna rozrywka dla dwóch osób! Uważnie obserwuj co dzieje się na stole, jakie karty zostały wykorzystane, jak są ułożone i o które kamienie stara się przeciwnik (oczywiście by mu je złośliwie wydrzeć mocniejszą armią! ) Schotten Totten to krótka gra dla wszystkich powyżej 8 roku życia, którzy rozumieją sformułowanie „To mój kamień!”…

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-02-12 11:32:34