ZnajZnak
Pudełko wymiary
20.5 x 20.5 x 8 cm
20.5 x 20.5 x 8 cm
Waga około
2.4 kg
Ocena
6.36
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
IPN
Kategorie
gra karciana (Card Game)
edukacyjna (Educational)
imprezowa (Party Game)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
Pozycja na BGG
17427
Ocena na BGG
6.36/10 na 51 głosy
Nazwa oryginalna
ZnajZnak
Mechaniki
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 32 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2013
Autor
Karol Madaj
Pudełko zawiera
*132 karty do gry
*133 karty pomocnicze z opisem symboli
*Instrukcja

Opis

Przyswojenie trudnej historii naszego kraju nigdy nie było tak proste!

Instytut Pamięci Narodowej prezentuje „ZnajZnak”! Jest to imprezowa gra edukacyjna od dwóch (uwaga!) aż do 32 graczy! Takiej lekcji „od II Wojny Światowej do współczesności” jeszcze nie było! A możliwość gry praktycznie całą klasą sprawia, że „ZnajZnak” to czysta przyjemność z zajęć historii!

Instrukcja proponuje kilka wariantów rozgrywki. Najprostszy polega na podzieleniu talii i przetasowaniu poszczególnych zestawów (w pudełku jest ich kilka- „A”, „B”, „C” itp.) kart-kartoników i dobraniu graczy w pary. Każdemu z uczestników rozdajemy po równą ilość kart i możemy zaczynać egzaminować naszą wiedzę (ale i spostrzegawczość!) z grą „ZnajZnak”. Uczestnicy naprzemiennie będą wykładali przed sobą karty. Przedstawiają one 12 różnych obrazków/symboli/zdjęć powiązanych z historią Polski. Gracz, który pierwszy zaobserwuje na swojej karcie, oraz karcie przeciwnika, parę takich samych znaków krzyczy „Stop”- zatrzymując tym wykładanie kolejnych kartoników. Teraz próbuje nazwać symbol. Jeśli mu się uda, oddaje swoje odkryte karty przeciwnikowi. Jeśli nie zgarnia karty drugiego gracza i gra toczy się dalej. Kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kartoników wygrywa! Jeśli pojawi się problem „czy symbol został rozpoznany poprawnie?”, sama gra „ZnajZnak” nas pouczy! W pudełku znajduje się mała (ale obszerna) encyklopedia zawierająca opis wszystkich haseł używanych w grze! Pozwala ona nie tylko sprawdzić przeciwnika, ale także poszerzyć naszą wiedzę z danego zakresu!

Niesamowita przygoda z PRL-em! Dreszczyk emocji i sprawdzian spostrzegawczości i wiedzy historycznej w jednym wydaniu! Rozruszaj towarzystwo, lub zaproponuj nauczycielowi nietypowe przeprowadzenie zajęć! Wykaż się wiedzą, szlifuj refleks ze „ZnajZnak” i pokaż znajomym, że znasz ten znak!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-02-19 16:55:39
znaj znak