Mały Książę
Pudełko wymiary
16 x 23 x 5 cm
16 x 23 x 5 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
6.9
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
na podstawie powieści (Novel-based)
rozbudowa terytorium (Territory Building)
Pozycja na BGG
1427
Ocena na BGG
6.9/10 na 3814 głosy
Nazwa oryginalna
The Little Prince: Make Me a Planet
Mechaniki
dociąganie kart (Open Drafting)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 25 do 35 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2013
Autor
Antoine Bauza, Bruno Cathala
Pudełko zawiera
*80 kafelków
*5 znaczników
*instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Mały książę

Opis

Marzenia... 

Każdy marzy by posiadać gdzieś swój kąt… teraz masz niepowtarzalną okazję zbudowania własnej PLANETY! Mieszkaniec Asteroidy- „Mały Książę”- oferuje przyjemną grę dla małych i dużych marzycieli! Prosta, szybka, ozdobiona pięknymi ilustracjami, żywcem wyjętymi z książki pozwala na romantyczną podróż w gwiazdy, a każdemu z uczestników oferuje jego własną planetę!

„Mały Książę” to gra dla początkujących strategów, młodych i świeżych graczy. Pozwala rozwinąć umiejętności myślenia przestrzennego, konsekwencji podejmowanych decyzji, a przesycenie smaczkami z książki cieszy fanów, zachęcając do pierwszej lub ponownej lektury. Przeżyj swoją własną przygodę jako „Mały Książę”. Rozgrywkę zaczynamy od podzielenia wszystkich kartoników na poszczególne stosiki- krawędzi planety, środki planet, oraz na przyjaciół. W zależności od liczby graczy, stosiki te będą większe, lub mniejsze. Rozpoczyna najmłodszy gracz, ciągnąc z wybranego przez siebie stosiku tyle płytek ilu jest graczy. Odwraca je tak, by ujawniły swoją zawartość, a następnie wybiera jedną z płytek. Po wybraniu układa ją w swojej „strefie gracza”, czyli miejscu gdzie będzie budował planetę. Następnie w kolejności gracze czynią to samo. Ostatnia osoba zabiera ostatnią płytkę, a żeby jej to zrekompensować, teraz ona wybiera stosik i ciągnie z nich kartoniki, tym razem mając pierwszeństwo w wyborze. Gra toczy się dopóki, każdy nie zbuduje swojej planety, czyli kwadratu o szerokości 4 kartoników i długości 4 kartoników. Kto wygrywa? Na kafelkach z częściami planety mieszkają różne istoty- owieczki, baranki w pudełku, lisy, są umieszczane lampy i inne szczegóły, w zależności jakie wybraliśmy karty ze stosiku przyjaciół, takie dostajemy punkty! Ale uwaga! Musimy unikać wulkanów i baobabów ponieważ za nie są ujemne punkty, a wygrywa oczywiście osoba z najwyższą sumą punktów.

Przyjemna, spokojna przygoda z „Małym Księciem” to fantastyczny początek zarówno z grami planszowymi, jak i miły wstęp do lektury. Dlaczego jednym z przyjaciół jest Pijak? Dlaczego król daje dużo punktów za jedną różę, a za dwie już mniej… Dlaczego „Mały Książę” punktuje owieczki? Dlaczego Baobaby są złe? Zaciekaw dziecko jedną z piękniejszych książek w przyjemny sposób- grając w grę planszową!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-02-19 18:09:49
maly ksiaze, mały książe,