SetUp (edycja polska)
Pudełko wymiary
26.5 x 26.5 x 4.5 cm
26.5 x 26.5 x 4.5 cm
Waga około
0.7 kg
Ocena
6.13
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
logiczna (Abstract Strategy)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
liczby (Number)
puzzle (Puzzle)
Pozycja na BGG
8849
Ocena na BGG
6.13/10 na 396 głosy
Nazwa oryginalna
SETUP
Mechaniki
--------- (Connections)
zarządzanie ręką (Hand Management)
zbiory zasobów (Set Collection)
partnerstwo (Team-Based Game)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 25 min.
Rok premiery
2023
Rok wydania
2023
Autor
Jacob Berg
Nazwa oryginalna
SETUP
Ocena na BGG
5.51
Pozycja na BGG
20080
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
*50 karcianych płytek
*4 stojaki na płytki
*4 pionki
*woreczek
*instrukcja
*plansza

Opis

Rodzinna gra sprytu i strategii

Dokładaj karciane płytki na planszę i zdobywaj punkty za zebrane zestawy. Uważaj jednak, by nie pomagać zbytnio swoim przeciwnikom! Stań samodzielnie przeciwko pozostałym graczom lub podzielcie się na drużyny i wspólnie twórzcie najskuteczniejsze strategie.

SetUp to prosta pod względem zasad i niezwykle przyjemna gra dla całej rodziny. Podczas zabawy uczestnicy tworzą na planszy zestawy karcianych płytek. Im więcej płytek znajduje się w Twoich zestawach, tym więcej punktów zdobywasz i tym dalej przesuwasz swój pionek na torze punktacji. Zwycięża osoba, której pionek jako pierwszy dotrze na linię mety!

Na czym to polega?

  1. W grze występują płytki w 5 kolorach o wartości 1 do 10. Podczas zabawy będziemy z nich tworzyć zestawy o identycznej wartości (wówczas kolor nie ma znaczenia) lub o rosnącej wartości (w ramach jednego koloru). 
  2. W swojej turze gracz może umieścić na planszy dowolną liczbę płytek z zasobów własnych lub ogólnych albo wymienić posiadane płytki na losowe pobrane z woreczka. 
  3. Na planszy dostępnych jest 12 pól, jednak gracz może umieszczać płytki wyłącznie tych należących do niego oraz na polach wspólnych. Umieszczając płytki można przykrywać te, które już znajdują się na planszy.
  4. Poszczególne pola łączą się ze sobą w pionie, poziomie i na skos i w każdym z tych kierunków możemy tworzyć zestawy. 
  5. Po umieszczeniu płytek zdobywamy punkty za każdą płytkę, która wchodzi w skład naszego zestawu, niezależnie czy właśnie ją wyłożyliśmy, czy też nie. Zwycięża gracz, który jako pierwszy dotrze na linię mety.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • SetUp to niezwykle prosta pod względem zasad, a jednocześnie maksymalnie satysfakcjonująca gra dla całej rodziny. Doskonale sprawdzi się nawet wśród osób, które niezbyt często sięgają po nowoczesne planszówki.
  • Dzięki nawiązaniom do stylistyki gier karcianych i liczbowych, SetUp będzie ciekawą propozycją dla starszych graczy, wspierając międzypokoleniową integrację.
  • Ograniczona liczba pól zmusza uczestników do intensywnego myślenia. To od nas zależy, jaki poziom będzie miała nasza rozgrywka i jak dużym wyzwaniem będzie dla przeciwników.
  • SetUp umożliwia rywalizację pojedynczym graczom, ale ma też specjalny wariant drużynowy, który stanowi ciekawe urozmaicenie.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2023-04-04 09:55:55