Kroniki Zamku Avel: Nowe Opowieści
Pudełko wymiary
27 x 27 x 7 cm
27 x 27 x 7 cm
Waga około
1.3 kg
Ocena
8.31
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
przygodowa (Adventure)
gra dla dzieci (Children's Game)
odkrywanie (Exploration)
fantasy (Fantasy)
Ocena na BGG
8.31/10 na 138 głosy
Nazwa oryginalna
Chronicles of Avel: New Adventures
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
--------- (Die Icon Resolution)
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
plansza modułowa (Modular Board)
scenariusz / misja / kampania (Scenario / Mission / Campaign Game)
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 60 do 90 min.
Rok premiery
2023
Rok wydania
2023
Autor
Przemek Wojtkowiak
Nazwa oryginalna
Chronicles of Avel: New Adventures
Ocena na BGG
9.00
Poziom trudności
2.00 na 5
Pudełko zawiera
*13 figurek do samodzielnego złożenia
*2 półkafle planszy
*plansza Księżycowej Bestii
*12 żetonów Księżycowej Bestii
*3 znaczniki odłamków księżyców
*8 żetonów magicznego ekwipunku
*12 żetonów magicznych duszków
*3 liczniki wytrzymałości
*6 żetonów potworów
*almanach
*instrukcja składania figurek
*4 plansze z żetonami do samodzielnego malowania (po 6 żetonów na planszy)
*karta pomocy
*instrukcja
Jest to dodatek do serii Kroniki Zamku Avel

Opis

Dodatek do rodzinnej gry o bohaterach!

Choć Monstrum Czarnego Księżyca zostało pokonane, zło nie złożyło broni. Korzystając z osłabienia swego władcy, bogowie trzech mrocznych księżyców, czyli Dusioł, Zygz i Umbrowy Żmij, postanowili przeprowadzić własny podstępny atak na Avel. Nie czas na odpoczynek, królestwo i jego mieszkańcy potrzebują pomocy! Księżycowa Bestia nęka mieszkańców magiczną krainę, a Wy jako jedyni możecie stawić jej czoła! 

Kroniki zamku Avel: Nowe opowieści to pierwsze duże rozszerzenie do rodzinnej gry o bohaterach. Oprócz alternatywnego potwora, którego podmieniacie za Monstrum, wprowadza też 3 inne uniwersalne moduły, które możecie dołączyć do dowolnej rozgrywki, a także 3 scenariusze przygód z nowymi zasadami i zmienionymi warunkami zwycięstwa.

Co wprowadza dodatek?

  • Kampanię fabularną „Okruchy zła” doskonałą dla małych i dużych fanów fantastycznych światów oraz gier przygodowych. W jej skład wchodzą 3 scenariusze, zmieniające nieco przebieg rozgrywki, poprzez dodanie specjalnych celów, które należy zrealizować, aby wygrać. Rozgrywane po kolei układają się w spójną historię, ale każdy z nich możecie też wykorzystać samodzielnie.
  • 4 uniwersalne moduły, które dodatkowo urozmaicą rozgrywki, stawiając ciekawe wyzwania nawet przed doświadczonymi bohaterami Avelu. Wśród nich znajdziemy Księżycową Bestię (alternatywną wersję Monstrum z gry podstawowej), Okrutnych łowców (nowy rodzaj potworów polujących na magiczne duszki) oraz elfią parę królewską, Tytanię i Oberona (możemy wprowadzić ich do gry razem lub osobno, a każde z nich oferuje graczom potężne magiczne wsparcie). 
  • Specjalny almanach stworzony przez Janka Sielickiego, zawierający klimatyczne wprowadzenie zarówno do poszczególnych scenariuszy kampanii, jak i wszystkich modułów gry. 
Oprócz wymienionych modułów w pudełku znajdziesz też wyjątkowy minidodatek: 24 żetony do samodzielnego pomalowania! To świetna, kreatywna zabawa, dzięki której możesz powołać do życia własne marzenia o świecie Avelu. Rozszerzenie pozwala na stworzenie własnego ekwipunku i potworów. Dodatkowe żetony będą dołączane tylko do pierwszego nakładu gry.

Czym są Kroniki zamku Avel?

To oparta na współpracy gra planszowa dla całej rodziny, w której wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Podczas rozgrywki stworzymy własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku, a następnie będziemy eksplorować świat, poruszając się po modułowej planszy. W czasie podróży napotkamy wiele niebezpieczeństw, z którymi będzie trzeba walczyć, a każde zwycięstwo przyniesie nam określoną nagrodę: nową broń, zbroję, eliksiry i złoto. Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu Avel.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2023-04-25 12:11:24