Ticket to Ride: Marklin Edition
Pudełko wymiary
30 x 30 x 7.5 cm
30 x 30 x 7.5 cm
Waga około
1.6 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Days of Wonder
Wydanie
angielskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 30 do 60 min.
Rok premiery
2006
Rok wydania
2013
Autor
Alan R. Moon
Pudełko zawiera
*1 plansze do gry
*240 kolorowych pociągów
*15 pasażerów
*118 kart pociągów
*46 biletów
*5 liczników punktów
*74 znaczniki towarów
*1 książkę zasad do gry
*1 numer rejestracyjny do gry on-line
Jest to samodzielna gra do serii Ticket to Ride

Opis

Konduktorze łaskawy byle… do Berlina!

Po zwiedzeniu Stanów Zjednoczonych i Europy przyszła kolej na podróż po współczesnej mapie Niemiec! Ticket to Ride: Marklin Edition to wspaniale wpisująca się w kanon gier Wsiąść do Pociągu przygoda dla całej rodziny, o prostych zasadach i estetycznym wydaniu.

Ticket to Ride: Marklin Edition swoją nazwę zawdzięcza firmie produkującej modele kolejek już od ponad 140 lat! W ramach uznania dla lidera branży karty w tym wydaniu Wsiąść do Pociągu ozdabiają rysunki lokomotyw i wagonów właśnie tej firmy. Zasady samej gry są bardzo proste i można je wyjaśnić w 5 minut. Gracze na początku losują karty biletów (tras do zrealizowania) i dociągają 5 kart wagonów. W swojej turze uczestnicy decydują czy dobierają kolejne wagony, czy budują trasę. Wybierając drugą akcję gracz wykłada tyle kart w kolorze trasy z ilu prostokątów składa się ona na planszy. Następnie układa na nich pociąg w swoim kolorze. Oto całe zasady podstawowej gry. W Ticket to Ride: Marklin Edition mamy możliwość przewożenia pasażerów i towarów. Jak to wygląda podczas rozgrywki? Gracz budując swoją trasę ma prawo w jednym z miast umieścić Pasażera. Następnie może go przesunąć o dowolną ilość miast (po swoich trasach). Na każdym przystanku, Pasażer będzie przynosił nam zyski w postaci punktów zwycięstwa!

Ticket to Ride: Marklin Edition jak każda wersja gry jest wydana bardzo solidnie, plansza jest wytrzymała, a wagoniki precyzyjnie wykonane. Radość z gry jest taka sama, a może nawet i większa- dzięki nowym trasom, pasażerom i towarom- gdyż Ticket to Ride: Marklin Edition jest uważane przez fanów Wsiąść do Pociągu za najlepszą grę serii!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-06-04 11:40:22
wsiąść do pociągu