Moje Małe Everdell
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 4 cm
29.5 x 29.5 x 4 cm
Waga około
1.2 kg
Ocena
7.57
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
fantasy (Fantasy)
Pozycja na BGG
2091
Ocena na BGG
7.57/10 na 1072 głosy
Nazwa oryginalna
My Lil' Everdell
Mechaniki
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 60 min.
Rok premiery
2022
Rok wydania
2023
Autor
James A. Wilson, Clarissa A. Wilson
Ocena na BGG
7.73
Pozycja na BGG
3559
Poziom trudności
1.76 na 5
Pudełko zawiera
i*nstrukcja
*plansza
*4 planszetki domów
*4 kości surowców
*8-ścienna kość do gry solo
*12 pionków przyjaciół (3 motylki, 3 liski, 3 jaszczurki i 3 myszki)
*59 kart
*jagody
*gałązki
*bryłki żywicy
*16 żetonów parad
*żeton słońca
*żeton księżyca
*żetony punktów

Opis

Zaproś dzieci do krainy Everdell!

Dorośli marzą o tym, aby znów być dziećmi, a maluchy... bawią się w dorosłych! Dołącz do nich, aby wspólnie zbierać surowce i zbudować najlepsze niby-miasto w historii!

Moje małe Everdell to nowa wersja popularnej gry strategicznej, w pełni dostosowana do potrzeb dzieci! Wraz z najmłodszymi mieszkańcami osady będą mogły wziąć udział w zabawie o to, kto stworzy najbardziej spektakularne wymyślone miasto. Korzystając z mechaniki przydzielania pracowników i rozbudowy obszarów, gra zapewni świetną zabawę dla całej rodziny, pobudzając mózgi maluchów i poprawiając ich koncentrację oraz umiejętność planowania.

Uwaga! Gra zawiera minidodatek Przedszkole w Everdell, czyli 4 skrzynki na surowce, 4 karty promocyjne, dodatkowe żetony surowców i 6 kart promocyjnych do podstawowej wersji gry Everdell!

Na czym to polega?

  1. Rozgrywka w Moje małe Everdell toczy się przez 4 rundy. W każdej z nich na stole pojawią się nowe surowce do zdobycia, będziemy też rozgrywać kolejno swoje tury.
  2. W każdej swojej turze zagrywasz 1 pionek przyjaciela na wybrane pole i wykonujesz związaną z nim akcję. Następnie zagrywasz 1 kartę, płacąc jej koszt (o ile chcesz i możesz to zrobić). 
  3. Zwycięży gracz, który na koniec będzie miał najwięcej punktów z zagranych kart, bonusów i specjalnych żetonów parady! 

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • To świetne wprowadzenie do świata gier strategicznych. Gra jest pod wieloma względami uproszczona względem klasycznego Everdell, ale wciąż pozostawia ważne decyzje w rękach uczestników. 
  • Instrukcja opisuje 2 opcjonalne sposoby na wyrównanie szans młodszych graczy. Dzięki temu możemy łatwo wprowadzić maluchy do zabawy i zmniejszyć różnice na przykład między rodzeństwem. 
  • Moje małe Everdell umożliwia także grę solo. W tym wariancie Twoim przeciwnikiem będzie książę Barwinek albo królewna Podbiałka. Poziom trudności wyzwania można modyfikować według zasad opisanych w instrukcji.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2023-07-27 10:19:36